Završetak prvog polugodišta uz Božićnu akademiju i sajam

Autor: Tajana Tomoković, 24. 12. 2017.

PODGORAČ - U petak, 22. prosinca 2017. u 10 sati, svi okupljeni  u nastavno sportskoj dvorani OŠ Hinka Juhna, uživali su u jednosatnom programu Božićne akademije i Božićnom sajmu koji su potom posjetili. Uživali smo u pjesmi, plesu, igrokazima, recitacijama i izložbi učeničkih radova s Božićnih radionica.

Božićna akademija učenika započela je u 10 sati. Na početku nas je pozdravio načelnik općine Podgorač Goran Đanić i poželio uspjeh u daljnjem radu kao i sve najbolje u nadolazećim blagdanima.

Voditeljice programa učenice su 7.b razreda, Anđela Marinković i Jelena Putnik.

1. Dobri ljudi, radujte se - Zbor (Mirjana Kučić)

2. Igrokaz kako je Krampus postao dobar - 1. razred (Nada Vulić)

3. Zvijezde mogu razgovarati - 2. razred (Sofija Hendrih)

4. U to vrijeme godišta – Zbor i tamburaši (Mirjana Kučić)

5. Božićna zvona posebno zvone – 3.razred (Marija Patača)

6. Pjesme učenika 6. razreda (Vanesa Topalović)

7. All I want for Christmas is you – ritmička skupina 4.razred (Irena Mijatović)

8. Betlehemsko svjetlo Malenog Isusa – dramska skupina (Marija Varga)

9. Isus je s nama tu... – Zbor (Mirjana Kučić)

Po završetku programa, ravnateljica škole, Zdenka Vukomanović zahvalila se učenicima, roditeljima i ostalim posjetiteljima na odazivu, poželjela sve najbolje za Božić i Novu godinu te pozvala okupljene da razgledaju Božićni sajam i doniraju sredstva kojima ćemo na proljeće moći započeti izgradnju Sjenice – učionice na otvorenom.

U realizaciju Božićnog sajma uključili su se mnogi učitelji, učenici, roditelji. Božićne radionice održavale su se u matičnoj i područnim školama. Ovim putem zahvaljujemo svim učenicima i učiteljicama koje su kroz izradu ukrasa i prodaju doprinjeli, ženama branitelja pri Udruzi hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata koje su održale dvije radionice i sve izrađeno donirali školi, vjeroučiteljici Marijani Černava koja je u dogovoru sa roditeljima i učenicima 7.a pekla i ponudila kolače. Zahvaljujući vrijednim ljudima, donacijska blagajna za Sjenicu bogatija je za 1760 kn čime smo se ozbiljno približili iznosu od 10000 kn koliki je iznos predviđen za troškove izgradnje.

Nakon što se gužva raščistila, uslijedio je Božićni ručak kolektiva OŠ Hinka Juhna. Više od 50 djelatnika naše škole okupio se u holu škole. Ove su godine ručkom počastile učiteljice promovirane u zvanje učitelja mentora, a to su Patricija Hercog, Monika Mužar Kos i Silvana Šarić, učiteljice mentorice razredne nastave i Tajana Tomoković, učitelj mentor njemačkog jezika. U pozadini možete vidjeti božićno drvce koje simbolizira zajedništvo. Zadnjih dana prvog polugodišta učenici i učitelji ocrtali su dlan na zelenom papiru, izrezali ga i napisali poruku na engleskom, njemačkom ili hrvatskom jeziku. Dlanove smo spojili u veliko drvce sa porukom: „Zajedno možemo učiti nešto veliko!“