Izgradnja učionice na otvorenom - od ideje do realizacije

Na kraju školske godine 2015./2016. otvorena je nastavno sportska dvorana u sklopu Osnovne škole Hinka Juhna u Podgoraču. Posljednjih dana nastave sjedimo u školskom dvorištu na automobilskim gumama koje su učenici s pedagoginjom i domarom pretvorili u sjedalice, jedemo pizzu sa učenicima, gledamo dečke kako igraju nogomet i mislimo na glas...Kako bi bilo dobro da imamo sjenicu. "Tamo bismo sada sjedili"..."i jeli"..."i gledali nogoš"..."i nastavu bismo mogli održavati u njoj"..."to bi bila vanjska učionica!"... Navirale su misli učenika i učiteljica, a ideja se rodila i dogovor je pao: "Iduće školske godine gradimo sjenicu! Osmislit ćemo niz aktivnosti kojima ćemo zaraditi nešto novaca, pozvat ćemo sve ljude dobre volje i zajedničkim snagama izgraditi sjenicu!"

KRENULA IZGRADNJA SJENICE - UČIONICE NA OTVORENOM

Autor: Tajana Tomoković, 7. 4. 2018.

PODGORAČ - Dvije godine od ideje i početka projekta, dočekali smo završnu fazu, a to je izgradnja sjenice – učionice na otvorenom. U subotu, 7. travnja 2018., dok su učenici još na proljetnim praznicima, okupili smo se u školskom dvorištu i napravili temelje. Radna akcija okupila je roditelje, muževe i učitelje koji su za naše učenike rado izdvojili vrijeme i na dobrovoljnoj bazi pridonijeli realizaciji projekta. Roditelj koji se na naš poziv javio da bi vodio izgradnju je Mato Šarac, tata naše učenice Ana Marie. Na sebe je preuzeo nabavu materijala i dovoz, a danas su svi okupljeni  izgradili temelje sjenice.

Ideja o sjenici – učionici na otvorenom krenula je prije nešto manje od dvije godine, u vrijeme kada je izgrađena nastavno – sportska dvorana i vanjski sportski tereni uz Osnovnu školu Hinka Juhna Podgorač. Učenici vole biti vani, a kako bi se i nastava mogla izvoditi na otvorenom, poželjeli smo sjenicu. S učenicima smo dogovorili i kroz dvije godine proveli nekoliko akcija, radionica i aktivnosti kroz koje smo prikupili novac za sjenicu, a ujedno upoznali učenike sa pojmovima financijske pismenosti kroz međupredmetnu temu poduzetništvo. Cilj ovog projekta nije samo izgradnja sjenice – učionice na otvorenom, ovom sjenicom želimo poslati mladima poruku da se sve može kada se snage udruže, kada postoji dobra volja i kada se dobro potrudiš.

Zahvaljujemo svima koji su se danas okupili i pridonijeli, koji su se udružili, pokazali dobru volju i potrudili se, a to su tata Mato Šarac, tata i domar škole Dejan Kučić, tata Mario Fišer, tata Andrija Herceg, tata Tomislav Vračarić, muževi učiteljica: Igor Ivančić, Bojan Momčilović i Ivan Tomoković te učitelj Mario Gajski.

Učiteljice Milica Ivančić, Jelena Baričević Momčilović, Tajana Tomoković i ravnateljica škole Zdenka Vukomanović oslikale su još dva „koluta“ pa je naše školsko dvorište punije za još dvije gljive. Pored buduće sjenice, Igor Ivančić  donirao je i zasadio stablo kestena.

Veliko hvala svima koji su na bilo koji način u ove dvije godine doprinijeli realizaciji našeg projekta. Još nas malo dijeli do završetka, a u uspjeh uz ovoliko dobre volje, ni najmanje ne sumnjamo.

Ovim putem se zahvaljujemo i Izolirki koja je donirala crijep za našu sjenicu i ovom donacijom uvelike pomogla našoj donacijskoj blagajni.