Plišanci za Domagoja

Autor: Tajana Tomoković, 19. 3. 2021.

Maleni humanitarci Budimčani opet su na djelu! Luca, Simba, Paola, Maša, Tonka, Luks, Zvone i Ogi- vesela osmorka iz 4. razreda Područne škole Budimci ovaj put pomogla je darivanjem svojih plišanih igračaka. Naime o čemu se točno radi? Spletom okolnosti naš razred postao je suradnik s osječkom humanitarnom Udrugom Sretno odrastanje koja pomaže brojnim obiteljima u potrebi. U Slavoniji je puno obitelji kojima je potrebna pomoć kako bi imali dovoljno sredstava za dostojanstven život. Neke su priče drugačije od drugih, neki su ljudi jednostavno posebniji. Priča o Domagoju, mladiću  s posebnim potrebama takva je- posebna priča. U nemogućnosti zaposlenja, a u velikoj želji da pomogne svojoj obitelji u poboljšanju financijske situacije Domagoj  prodaje igračke po osječkim kafićima ljudima širokog srca.

On ne odustaje. Njegova teta šije igračke a on ih prodaje. No i darivanjem „plišanca“ ljudi mu uvelike pomažu. Hrabro srce ovog mladića koji nikoga ne želi prevariti a u situaciji kad za njega posla u gradu nema on izvlači najbolje iz svoje situacije. Ne prosi, ne krade i ne laže već otvorena srca pokušava zaraditi za svoju obitelj, za neizbježnu egzistenciju. Trenutno stanje u našoj domovini s pandemijom koronavirusom i zatvorenim kafićima to mu je uvelike otežalo posljednjih mjeseci. No s dolaskom sunca dolazi i nova nada. Terase kafića su ponovno otvorene, Domagoj će nastaviti raditi. Ljudi ga vole, ljudi ga prepoznaju, uvijek nasmijan i veseo. Naravno pojedinci govore loše o njemu, ali to je samo zato što ga ne poznaju. Iako je Domagoj završio srednju školu te je po zanimanju pomoćni pekar teško mu je pronaći posao u struci. Dok se to ne dogodi prilika je naša pomoći mu na pošten način kao što on pošteno zarađuje za svoj i život svoje obitelji.

Ukoliko i sami imate plišanca (plišanu igračku) za pokloniti Domagoju javite se četvrtašima u Budimce ili njihovoj učiteljici koji će se potruditi da igračke stignu upravo u njegove vrijedne i radišne ruke.

Učiteljica Patricija Hercog

Priloženi dokumenti: