Klara Feldi u WEBUČIONICI uz Glazbu koja pokreće

Autor: Tajana Tomoković, 2. 4. 2021.

Dana 30. ožujka 2021. učiteljica Ljiljana Marinjak iz OŠ Ladimirevci – PŠ Ivanovci predstavila je Smotru amaterskog plesa i likovnog stvaralaštva "Veseli ritam pokreta" kao primjer dobre prakse u Webučionici, virtualnoj učionici za učitelje. Svaki utorak u Webučionici održavaju se webinari "Kreativnost u nastavi" kada učitelji predstavljaju rad iz svojih učionica. Tako je kolegica Ljiljana predstavila projekt koji se ove godine 2021. provodi već 7. godinu za redom u obliku suradnje Mažoretkinja grada Valpova s Osnovnom školom Ladimirevci.

Nakon predstavljanja projektnih aktivnosti kolegica Ljiljana je predstavila i najuspješnija likovna ostvarenja među kojima je posebno mjesto pronašao likovni uradak naše učenice 2. razreda, Klare Feldi iz PŠ Stipanovaca čiji rad je stekao veliku naklonost upravo zato jer je učenica Klara Feldi unatoč poteškoći sluha koju posjeduje uspjela prikazati zadani likovni motiv „Glazbu koja pokreće“ nakon slušanja glazbe po izboru. Svojim likovnim ostvarenjem Klara je pokazala kako je moguće glazbu i plesni pokret prikazati iako to ne možemo čuti. Na ovaj način učiteljica Ljiljana je istaknula važnost inkluzivnog obrazovanja u današnjem svijetu te da se puno toga može ostvariti snagom volje iako nam ponekad tjelesne mogućnosti to ne dozvoljavaju. Upravo zbog toga naša učenica Klara Feldi nagrađena je za svoje likovno ostvarenje i prigodnom nagradom. Aktivnosti na ovom webinaru pratilo je oko 200 sudionika učitelja iz Hrvatske i regije. Učiteljica Ljiljana pozvala je sve sudionike na sudjelovanje u istom i zahvalila se svima na do sada ukazanom povjerenju.

Učiteljica: Monika Mužar - Kos