Ljepota čitanja prikazana na 2. TeachMeet-u

Autor: Tajana Tomoković, 2. 6. 2021.

Posljednjeg dana mjeseca svibnja ove neobične, izazovne i uzbudljive nastavne godine održan je na daljinu putem videokonferencije drugi po redu TeachMeet sudonika velikog međunarodnog projekta The beauty of reading (Ljepota čitanja). U organizaciji osnivačica autorica projekta i ovaj susret Patricija Hercog i Ljiljana Mudrinić (Srbija) imale su 5 pozvanih predavača sa iznimno zanimljivim primjerima dobre prakse. Predavači su sudionici Ljepote čitanja a tema današnjeg susreta je prikaz dobre prakse i aktivnosti tijekom ove školske godine unutar projekta.

Predavačice su prikazale svoj rad tijekom jednogodišnjeg rada u razredu ovim redoslijedom:

1. Snežana Milić, OŠ „Milivoj Petković“- Fećko“, Platićevo, Srbija
  2. Biserka Hrešić, OŠ Vladimira Nazora, Daruvar, Hrvatska
  3. Snežana Stević, JU OŠ „Aleksa Šantić“ Osmaci, Bih
  4. Marina Arambašić, OŠ Ladimirevci, PŠ Ivanovci, Hrvatska
  5. Sanja Miletić Kovač, OŠ „Laza Kostić“ Gakovo, Srbija

Pozitivna evaluacija sudionika ovog susreta govori o iznimno kvalitetnim prikazima rada i pogleda u učionice. Mnoštvo novih ideja, mnoštvo zanimljivih novih i inovativnih metoda i pristupa radu u nastavi sudionici su mogli ponijeti svojim kućama i zasigurno ih primijeniti u svom budućem radu. Ostvarena su i nova poznanstva i dogovorene neke buduće suradnje škola, razreda, učitelja i država!

Učiteljica Patricija Hercog