Međunarodni dan zaštite životinja u PŠ Budimci

Autor: Tajana Tomoković, 4. 10. 2021.

Prvi je razred naše područne škole Budimci danas obilježio Međunarodni dan zaštite životinja. Dan koji se obilježava 4. listopada svake godine, a posvećen je pravima životinja i njihovu blagostanju, s posebnim naglaskom na odnosu čovjeka prema ostalim životinjama i važnosti svih životinja za život na Zemlji.

Na sat razrednika kojeg su posvetili obilježavanju ovog zaista bitnog nadnevka u goste im je došao učenik 5. razreda naše škole– Siniša Unfirer i njegove tri domaće životinje: dvije neobične koke i jedna patka. Učenicima prvog razreda Siniša je o svakoj svojoj životinji ispričao bitna obilježja (vrstu, spol, gdje inače živi, što jede). Učenici su čuli puno zanimljivosti o svilenim kokošima, nizozemskim bjelokapim kokošima i domaćim patkama. Mnoštvo pitanja postavili su vlasniku ovih neobičnih životinja i pritom štošta zanimljivo o njima saznali. Popričali smo svi o ponašanju prema životinjama i važnosti naše brige i zaštite životinja. Kad su naši gosti otišli kući u prostrano dvorište obitelji Unfirer mi smo se vratili u razred i pogledali kratki edukativni film o obilježavanju današnjeg dana. Crtali smo naše današnje goste a zatim škaricama izrezivali slagalice te složili zanimljivu sliku životinja. Za kraj sata izdvojili smo zaštićene životinje u našoj domovini te njihove sličice ulijepili u crtančice.

Učiteljica Patricija Hercog