Međuopćinska smotra LiDraNo 2022.

Autor: Tajana Tomoković, 17. 2. 2022.

Dana 16. veljače 2022. godine  u Osnovnoj školi Dore Pejačević u Našicama održana je Međuopćinska smotra LiDraNo 2022., na kojoj je sudjelovalo pet učenika naše škole. Smotra je, zbog trenutne epidemiološke situacije, održana online te su  učenici iščitavali svoje radove preko aplikacije MS Teams.

Naši su se učenici predstavili  u kategoriji Literarnoga stvaralaštva, a međuopćinsko je povjerenstvo između 27 literarna rada odabralo njih deset  koji se upućuju na Županijski susret LiDraNo 2022. Među deset odabranih je i pjesma pod nazivom Mojoj baki,  naše učenice 4. razreda  Petre Humplik, čija je mentorica učiteljica Suzana Hardi.

Osim Petre, na smotri su se sa svojim pjesmama predstavili i sljedeći učenici: Ida Filković , 4. razred MŠ mentorice Suzane Hardi s   pjesmom Volim te, Lara Retich, 4. razred PŠ Razbojište mentorice Silvane Šarić s pjesmom Mica Flekica, Melani Keglević, 6. razred mentora Marka Bernatovića s pjesmom Moje rodno selo i Elena Grabar, 8. razred mentora Dine Bajamića s pjesmom Zauvijek s tobom.

Čestitamo Petri i učiteljici Suzani Hardi na uspjehu, ali i svim učenicima koji su sudjelovali na ovoj smotri. Pjesmu Mojoj baki, predloženu za Županijski susret, pročitajte u nastavku.

Knjižničarka Josipa Vešligaj

Mojoj baki

Kada sam bila mala,

u bakinu dvorištu sam pala.

Moja se baka uplašila

pa mi meku kapu sašila.

Vunenu kapu da mi čuva glavu

i ne zaprlja moju kosu plavu.

Za tu baku ovu pjesmu pišem,

u njenom zagrljaju sretno dišem.

S mojom je bakom sreća,

uvijek sve veća i veća.