OBOJI SVIJET ŠARENIM BOJAMA TOLERANCIJE 2023. – POZIV za školsko natjecanje

Autor: Tajana Tomoković, 3. 10. 2023.

U našoj školi i ove godine u mjesecu listopadu i studenom dajemo naglasak na uvažavanje i prihvaćanje različitosti, uključivosti, pravičnosti, raznolikosti i ravnopravnosti povodom Međunarodnog dana tolerancije koji se tradicionalno obilježava diljem svijeta 16. studenog. U našoj školi provodimo aktivnosti vezano uz toleranciju i uvažavanje različitosti,  stoga vas pozivamo na sudjelovanje u natječaju Oboji svijet šarenim bojama tolerancije 2023. koji se već po četvrti  puta za redom provodi u našoj školi kako bi čuli glas djece i mladih, te kako bi potaknuli njihovu kreativnost te da svi zajedno upoznamo i produbimo svoje uvide o važnosti tolerancije. Stoga obilježite u vašim razredima toleranciju, razgovarajte o stereotipima i predrasudama i potaknite vaše učenike na kreativne uratke o važnosti tolerancije među njima.

Natječaj u našoj školi otvoren je od 11. rujna – 22. listopada 2023. Na natječaj u našoj školi mogu se prijaviti radovi u kategorijama: fotografija, strip, plakat, priča, pjesma, video uradak, školski projekt te ostali načini kreativnog izražavanja (u prilogu se nalazi poziv i pravila natječaja). Tijekom natječaja odabiru se najbolji radovi u pojedinim kategorijama, a zatim će svi radovi biti predstavljeni na školskoj izložbi (u prostoru škole i na mrežnoj stranici škole) nakon čega će školska Oboji svijet komisija odabrati najbolje radove te najviše 3 najbolja rada poslati na daljnje natjecanje Forumu za slobodu odgoja najkasnije do 27. listopada 2023. Molim zainteresirane za sudjelovanje u natječaju da svoje kreativne uratke šalju na pedagog.hjuhn@gmail.com  do naznačenog datuma, 22. listopada 2023. kako bi Oboji svijet školska komisija poslala pristigle uratke na daljnje natjecanje.

Više o natječaje možete pročitati u dodatnim prilozima (poziv i pravila natječaja).

Oboji svijet tim OŠ Hinka Juhna Podgorač

Priloženi dokumenti: