OBOJI SVIJET ŠARENIM BOJAMA TOLERANCIJE 2023.

Autor: Tajana Tomoković, 27. 10. 2023.

I ove školske godine mjesec rujan i listopad posvetili smo za aktivnosti kojima ćemo se pripremiti za Međunarodni dan tolerancije koji se tradicionalno obilježava 16. studenog. I ove školske godine po četvrti puta obilježili smo taj dan priključivanjem projektu Foruma za slobodu odgoja i njihovom natječaju OBOJI SVIJET! šarenim bojama tolerancije. Osnovni cilj ovog natječaja je prihvaćanje i poštivanje različitosti i individualnih razlika kako u svakodnevnom životu, u školama i lokalnim zajednicama tako i općenito u cijelom svijetu.

Učenici naše škole priključili su se natječaju različitim radovima na temu prihvaćanje i poštivanje različitosti i individualnih razlika. Ove školske godine veliko veselje pružile vrijedne ruke naših deset učenika koje su marljivo izradile predivne radove u kategoriji pjesma, priča te ostali oblici kreativnog izražavanja (plakat, poster i likovni radovi) na temu tolerancije te su se priključile natječaju.

Pristigli radovi naših učenika su sljedeći:

1. Stop nasilju, rad učenice 5. a raz. Dunje Todorić OŠ Hinka Juhna Podgorač pod mentorstvom učitelja hrvatskog jezika Marka Bernatovića u kategoriji pjesma
  2. Tolerancija znači prihvaćati, rad učenice 5. a raz. Lea Földi OŠ Hinka Juhna Podgorač pod mentorstvom učitelja hrvatskog jezika Marka Bernatovića u kategoriji pjesma
  3. Tolerancija, rad učenice 5. a raz. Ene Franjković OŠ Hinka Juhna Podgorač pod mentorstvom učitelja hrvatskog jezika Marka Bernatovića u kategoriji pjesma
  4. Dosta Divoca, grupni rad učenika 3. raz. PŠ Budimci pod mentorstvom učiteljice  razredne nastave Patricije Hercog u kategoriji pjesma
  5. Poštujmo različitosti u svijetu, rad učenika 1. raz. Antonia Smokrovića iz PŠ Budimci pod mentorstvom učiteljice  razredne nastave Sanele Mužar-Horvat u kategoriji ostali oblici kreativnog izražavanja (likovni rad)
  6. Znanjem protiv predrasuda, rad učenice 1. raz. Petre Walter iz PŠ Budimci pod mentorstvom učiteljice  razredne nastave Sanele Mužar-Horvat u kategoriji ostali oblici kreativnog izražavanja (likovni rad)
  7. Ljubav među ljudima, rad učenika 4. raz. Frana Guljaša iz PŠ Razbojište pod mentorstvom učiteljice razredne nastave Silvane Šarić u kategoriji pjesma
  8. Stranci u mome klubu, rad učenika 3. raz. Emanuela Keglevića iz PŠ Razbojište pod mentorstvom učiteljice razredne nastave Silvane Šarić u kategoriji priča
  9. Moj striko Tomislav, rad učenice 2. raz. Tene Varge iz PŠ Razbojište pod mentorstvom učiteljice razredne nastave Silvane Šarić u kategoriji priča
  10. Zagrlimo svijet različitim bojama, grupni rad učenika iz PŠ Razbojište pod mentorstvom učiteljice razredne nastave Silvane Šarić u kategoriji ostali oblici kreativnog izražavanja (poster, plakat)

Zahvaljujemo se našim učenicima i njihovim mentorima na sudjelovanju u natječaju na školskoj razini, a odabranim radovima držimo palčeve na daljnjem natjecanju.

ODABRANI SU RADOVI:

1. Poštujmo različitosti u svijetu, rad učenika 1. raz. Antonia Smokrovića iz PŠ Budimci pod mentorstvom učiteljice  razredne nastave Sanele Mužar-Horvat u kategoriji ostali oblici kreativnog izražavanja (likovni rad)

1. Tolerancija znači prihvaćati, rad učenice 5. a raz. Lea Földi OŠ Hinka Juhna Podgorač pod mentorstvom učitelja hrvatskog jezika Marka Bernatovića u kategoriji pjesma

Oboji svijet tim: Ana Ivanišić, Marija Varga, Mirela Blažević i Monika Mužar-Kos