Budimčani četvrtu godinu za redom u međunarodnom projektu Climate Action Project

Autor: Tajana Tomoković, 31. 10. 2023.

Međunarodni projekt CLIMATE ACTION PROJECT 2023 (Projekt Klimatska Akcija 2023) je projekt koji ujedinjuje nastavnike i učenike iz 149 zemalja. Projekt Climate Action ima za cilj ponuditi prilike i učiteljima i učenicima, omogućujući im da uče na autentične načine. Ovaj projekt podupiru kraljica Elizabeta II., dr. Jane Goodall, svjetski čelnici i ministarstva obrazovanja u 16 zemalja. Tijekom proteklih godina o projektu su govorili mediji u 45 zemalja uključujući National Geographic, BBC i CNN. Projekt Climate Action uključuje globalnu sadnju drveća PlantED.

Projekt ima za cilj promijeniti ponašanje učenika i način razmišljanja društva o klimatskim promjenama i prijetnjama okolišu kroz obrazovanje.

Projekt je započeo 25. rujna i trajao punih 5 tjedana nakon kojeg su učitelji voditelji slali završna izvješća i postavljali konačne proizvode i provedene aktivnosti na stranicu projekta: https://www.climate-action.info/ .

Kroz 5 tjedana trajanja projekta učenici 3. razreda PŠ Budimci Naučili su puno o klimatskim promjenama ali i djelovali! Trećaši su druga generacija učiteljice Patricije u posljednje 4 godine koji su nastavili sa provođenjem aktivnosti iz projekta. Svaki tjedan ima svoje zadatke koje treba provesti u razredu a kao završetak i vrhunac projekta sadnja je sadnice u prostoru oko škole. Uz dozvolu naše ravnateljice, učenici su s učiteljicom Patricijom zasadili mladicu šljive koja je uz 3 sad već mlada stabla uljepšala okoliš škole.

Patricija Hercog, PŠ Budimci