Županijsko stručno vijeće učitelja njemačkog jezika

Autor: Tajana Tomoković, 13. 11. 2023.

Stručni skup Županijskog stručnog vijeća učitelja njemačkog jezika Osječko-baranjske županije održan je u četvrtak, 9. studenoga 2023. u Osnovnoj školi Hinka Juhna u Podgoraču. Na početku skupa, sve prisutne goste pozdravila je ravnateljica Zdenka Vukomanović te poželjela ugodan boravak u našoj školi. Na skupu su predstavljena tri predavanja, a obrađene su teme o igarama u nastavi njemačkog jezika i radu s učenicima s teškoćama.

Stručni skup održan je prema predviđenom dnevnom redu u trajanju 4 sata.

1. Godišnji plan i program rada ŽSV-a u školskoj godini 2023./2024., Tajana Tomoković, dipl.uč., OŠ Hinka Juhna, Podgorač

2. Mit Spiel und Spaß Deutsch lehren und lernen, Renata Borovac, prof.njem. i eng.jezika, Osnovna škola „Mladost“ Osijek

3. Učenici s posebnim potrebama – učenici s teškoćama/daroviti učenici, Vesna Čupić, prof. njem. jezika, OŠ „S.S.Kranjčević“ Levanjska Varoš

4. Postupci prilagodbe i individualizacije u radu s učenicima s teškoćama u razvoju, Zrinka Fišer, mag.psych., Vedran Domjanović, mag.philol.angl.et mag.paed., Osnovna škola Hinka Juhna, Podgorač

Za ugodan boravak pobrinuli su se i kuhari naše škole pripremivši zdravi, slani i slatki obrok za okrijepu u pauzi. Kako je naša škola uključena u projekt "Tjedan zdravog doručka", tako se ideja o zdravoj hrani prenijela i za stručni skup. Mnogobrojne pozitivne komentare za organizaciju čuli smo od učiteljica njemačkog jezika i time se još jednom pokazali kao dobri domaćini poznati po gostoprimstvu.

učiteljica Tajana Tomoković

voditeljica ŽSV-a