Spelling bee

Autor: Tajana Tomoković, 22. 12. 2023.

Tjedan prije praznika već je tradicionalno poznat po natjecanju u slovkanju na engleskom jeziku (Spelling Bee). Cilj natjecanja bio je izbjeći "zamke" engleske abecede i točno proslovkati riječi koje su se obrađivale na nastavi, ali također i osnažiti natjecateljski duh te učiniti nastavu engleskog jezika zanimljivijom. U natjecanju su sudjelovali svi učenici od 5. do 8. razreda koji su se proteklih tjedana sa svojim učiteljicama engleskog jezika marljivo pripremali.

Nakon preliminarrnih natjecanja unutar razreda, veliko finale je održano 21.prosinca.2023. i na njemu je sudjelovalo po troje najboljih učenika iz svakog razreda. Cilj natjecanja bio je izbjeći "zamke" engleske abecede i točno proslovkati riječi koje su se obrađivale na nastavi, ali također i osnažiti natjecateljski duh te učiniti nastavu engleskog jezika zanimljivijom. U kategoriji 5. razreda nakon napete borbe, pobjedu je tijesno odnijela Lana Földi, učenica 5.a razreda. U 6. razredima najbolji se pokazao učenik 6.a razreda Filip Vojtulek, kojemu je ovo 2. pobjeda. U kategoriji 7.razreda najviše znanja pokazala je Hana Moguš, učenica 7.a razreda koja je kao i Filip i prošle godine bila pobjednica u svojoj kategoriji. U 8.razredima pobjedu odnio učenik Lovro Riger, učenik 8.a razreda. Pobjednicima svake kategorije su dodijeljene diplome i simbolične nagrade te su se kvalificirali na županijsko natjecanje Pčelica Spelica koje organizira OŠ Tin Ujević iz Osijeka.

Učiteljice Jelena Subjak, Martina Jantoš

i Jelena Baričević Momčilović