Advent u našoj školi

Autor: Tajana Tomoković, 27. 12. 2023.

Advent je vrijeme iščekivanja Božića, ali i kraja prvog polugodišta. Svakim danom unutrašnjost škole mijenja izgled te ukrasima i dječjim radovima poprima blagdanski ugođaj. Kako bismo u dobru dočekali ovaj kršćanski blagdan, svakog smo ponedjeljka palili adventsku svijeću, a učiteljice su izradile adventski kalendar za naše učenike i za svaki dan pripremile po jednu misao i zadatak. Misli i zadatke izložili smo na velikom panou koje smo potom otvarali svaki dan adventa.

Tradicionalno tijekom adventa vjeroučiteljica Marijana Černava izrađuje jaslice i s učenicima pali adventske svijeće. Svaki ponedjeljak tijekom velikog odmora, učenici se okupe u holu kod adventskog vijenca i uz molitvu i dobre misli pale adventske svijeće.

Ove smo školske godine, vrijeme došašća upotpunili adventskim kalendarom. Na velikom panou, učiteljice Marija Varga, Marijana Černava, Jelena Subjak, Martina Jantoš, Jelena Baričević Momčilović i Tajana Tomoković pripremile su za svaki dan adventa misli i zadatke na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku. Za svaki dan smo pripremili misao i zadatak, a učenici koji su u jutarnjoj smjeni, otvorili bi novu misao i pokušali riješiti zadatak zadan toga dana. Kako se Božić bližio, veliki pano u holu naše škole postajao je bogatiji za mnogobrojne misli o dobroti, dijeljenju, uvažavanju, sreći i ljubavi. Ovim smo aktivnostima željeli učenicima podijeliti važnu misao kako se dobrota treba dijeliti, a time će nam se dobro i vratiti. U dobru smo dočekali Božić i kraj prvog polugodišta te vjerujemo da ćemo u dobru nastaviti nakon zimskih praznika.

Učiteljica Tajana Tomoković