Prvašići na natjecanju "MAT ligica"

Autor: Tajana Tomoković, 8. 2. 2024.

MAT liga ekipno je matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Nastala je sa željom za popularizacijom matematike, većom motivacijom učenika i njihovih mentora te poticanjem zajedništva i timskog rada.

Program MAT lige dobio je verifikaciju Ministarstva znanosti i obrazovanja na osnovu pozitivnog stručnog mišljenja Agencije za odgoj i obrazovanje kao i potporu Hrvatskog matematičkog društva. Održava se već duži niz godina i svake se godine uključuje sve više učenika. Organizatori su natjecanja MAT, obrt za poduku u vlasništvu profesorice Maje Zelčić i MATika, obrt za pružanje usluga u obrazovanju u vlasništvu profesorice Tamare Nemeth.
MAT ligica nastala je sa željom uključivanja najmlađih učenika osnovnih škola u projekt MAT lige i provodi se po prvi puta od prošle školske godine. Natjecanje se provodi po kolima, a za učenike 1. razreda moguće je sudjelovanje u 2 kola (veljača i travanj). Bodovi osvojeni po kolima zbrajaju se i nakon provedenih kola deset prvoplasiranih ekipa ostvaruje pravo nastupa u Finalu koje će se održati u Zagrebu.
Ove su se školske godine natjecanju priključili i učenici 1. razreda Matične škole Podgorač te jedna učenica 1. razreda iz Područne škole Razbojište.
MAT ligica (1. kolo) održano je u četvrtak 8. veljače 2024.g., a natjecanju je prisustvovalo 4 ekipe (8 učenika):
Andreas Orban i Josip Valek
Marin Salitrežić i Matija Jakšetić
Noa Kezele i Matej Paulić
Laura Erić i Veronika Varga

Njihove mentorice su učiteljice Tajana Vinić i Silvana Šarić.

Učenici su pozitivno reagirali na ovakav tip natjecanja te s nestrpljenjem iščekuju rezultate i novo kolo MAT ligice!

Učiteljica Tajana Vinić