Valentinovo

Autor: Tajana Tomoković, 21. 2. 2024.

Valentinovo i sv.Valentin važni su u životima stanovnika Podgorača. 14.veljače je crkveni god u čast svetom Valentinu i Dan općine Podgorač, a za učenike nenastavni dan. Iako u školi na Valentinovo nema nikoga, učenici i učitelji obilježili su Valentinovo u danima prije.

Valentinovo u Područnoj školi Poganovci

Danas smo obilježili još jedno Valentinovo i Dan općine Podgorač. U svoj rad uključili smo maštu i kreativnost, ali i znanje.

Temu Valentinova i ljubavi provukli smo kroz brojne nastavne predmete i odradili pregršt zanimljivih aktivnosti. Čitali smo legende o sv. Valentinu i istraživali kako neke države njeguju svoju tradiciju za Valentinovo. Rješavali smo osmosmjerke i od pronađenih imenica pisali zajedničku priču. Izrađivali smo čestitke dragim osobama. Pjevali smo, plesali i igrali se balonima. Igrali smo i igru križić-kružić pomoću srca od kolaža.

Kako je Valentinovo dan kada slavimo ljubav, srce nam je danas, kao znak ljubavi, bilo poticaj za igre i aktivnosti kojima smo razvijali ljubav, prijateljstvo i zajedništvo.

Sretno Valentinovo!

učiteljica Goranka Sarka

USUSRET VALENTINOVU 2024. –  u PŠ STIPANOVCIMA

” Samo iz srca možeš dodirnuti nebo, a jedina trajna ljubav je ljepota srca!”

Mjesec ljubavi potaknuo je i ove godine učenike PŠ Stipanovci da obilježe blagdan općine i crkveni god mjesta prigodnim aktivnostima. Budući da je veljača mjesec ljubavi, povjerenja i darivanja odlučili smo isprobati sve te vrijednosti. Ove godine mjesec veljaču posvetili smo aktivnostima projekta naše škole Marijini obroci. Potaknuti željom da i mi možemo pomoći svojim vršnjacima u dalekim krajevima odlučili smo svojim trudom i radom pomoći i olakšati onima kojima je pomoć u ovom periodu potrebna. Prigodnim radionicama na temu Valentinova izradili smo čestitke, privjeske, ukrase i ljubavne poruke koje smo izložili u nedjelju na nedjeljnoj misi uoči blagdana svetog Valentina. Ovim aktivnostima ojačali smo zajedništvo i razvili osjećaje empatije prema onima koji žive u siromaštvu.  Naučili smo da na Valentinovo slavimo ljubav za druge bez obzira na to kakvog je ona oblika. Možda je to prijateljska ljubav, a možda je ljubav za nekoga tko nam znači nešto više te se nadamo da smo svojom ljubavi jedni prema drugima usrećili one kojima je to uistinu potrebno i važno.

Učiteljica: Monika Mužar - Kos

Valentinovo u PŠ Razbojište

Ove godine veljača topla i sunčana kao da nije zimski mjesec.

Svojim prekrasnim danima mami nas van. Naši prozori učionice ukrašeni crvenim srcima i pahuljicama snijega podsjetnik na dane koji obilježavaju veljaču.

Valentinovo i Maškare!

Ove godine zbog ranog datuma Uskrsa obilježavaju se dan za danom.

Kao i svake godine različitim aktivnostima uvijek se trudimo na poseban način dati doprinos obilježavanju tih dana. Zato smo ponedjeljak posvetili obilježavanju VALENTINOVA – Dana naše općine. Već početkom veljače ukrasili smo našu učionicu i prozore srcima i unijeli ljubav među nas. Dan smo započeli u veselom ritmu na satu GK slušajući pjesme koje govore o ljubavi. Zaplesali smo uz pjesmu Z. Šljivca, Valentinovo. Na satu HJ čitali smo tekstove i pjesme na temu ljubavi, a na satu LK izrađivali smo čestitke na kojima su glavni motiv bila srca. Iako je Valentinovo dan koji slave zaljubljeni mi smo svoje čestitke podijelili dragim ljudima. Oblikovali smo vjenčiće u obliku srca od kartona i krep papira kojima smo ukrasili naše stropne svjetiljke.

Ljubav se u našoj učionici osjetila i vidjela sa svih strana, a najvrjednija je ona koju smo tih dana nesebično dali ljudima oko sebe i pokazali koliko ljubavi ima u našim srcima.

Sretno Valentinovo svim zaljubljenima i dragim ljudima od srca!

učiteljica, Silvana Šarić

Valentinovo u Podgoraču

Naša Matična škola u Podgoraču kroz cijelu je veljaču zaprimala ružičaste i crvene nijanse. Najčešći motiv je srce, a srca je iz dana u dan bilo sve više.

Učenici 6. razreda, na nastavi likovne kulture izrađivali su mobile koje su potom postavili u holu škole. Na nastavi hrvatskog, engleskog i njemačkog jezika učenici su na srca dovršavali rečenicu koja je počinjala sa Ljubav je..., Love is..., Liebe ist... Velika srca s mislima o ljubavi krase veliki pano u holu škole.