ODLIČNA SURADNJA PRIRODE I LIKOVNE KULTURE OSVOJILA PRVU NAGRADU

Autor: Tajana Tomoković, 20. 3. 2024.

„Učeničko i školsko poduzetništvo za učitelje i druge odgojno – obrazovne djelatnice“  u trajanju od 120 sati provedeno je u  sklopu projekta “Regionalni i znanstveni centar Panonske Hrvatske“.

Potvrdi o edukaciji prethodila je izrada 2 završna zadatka. Jedan je bio osmisliti proizvod koji bi se mogao realizirati u sklopu zadruge, a drugi zadatak je zahtijevao plan jedne učeničke akcije. Oba zadatka su uspješno odrađena.

Ideju o funkcionalnom suveniru – držač za kuhače učiteljica prirode Kristina Marinković ne bi mogla ostvariti bez stručne pomoći – učiteljice likovne kulture Mirele Blažević koja je odmah pristala na suradnju.  U kratkom roku odradili smo prototip našeg proizvoda – držač za kuhače koji nosi naziv mjesta, sa simbolima sv. Valentina – srce i listom Javorolisne platane koja je jedina ostala iz perivoja obitelji Pejačević, stara je 180 godina. Budući će naš proizvod biti od gline, po uzoru na poznatog keramičara Hinka Juhna po kome naša škola nosi ime. Kao dodatak našem proizvodu priložili smo i recept iz tradicijske kuhinje – recept za sataraš, kao poklon.

U Josipovcu Punitovačkom koji je ujedno i središte Regionalnog znanstvenog centra izložili smo svoj proizvod u sklopu završnog događanja projekta. Jedan dio događanja bila  je i promocija Trening trenera za darovite učenike. Učiteljica Kristina Marinković je primila svoju potvrdu.  Na natječaju je naš proizvod osvojio prvo mjesto. Za nagradu smo dobili printer i boje koji će nam itekako koristiti u daljnjem radu, u oblikovanju budućeg proizvoda. Osim printera, dobili smo voucher od 550 eura za pokretanje proizvodnje. Ovim putem zahvaljujemo se ravnateljici Zdenki Vukomanović na podršci.

Učiteljice: Kristina Marinković i Mirela Blažević