Ususret Uskrsu

Autor: Tajana Tomoković, 30. 3. 2024.

Ususret Uskrsu učenici su sudjelovali u mnogoborojnim radionicama i raznim aktivnostima kako bi obilježili najveći kršćanski blagdan. Radosno dočekujemo Uskrs, ali i proljetne praznike.

Sretan Uskrs želimo učenicima, roditeljima

i svim dragim ljudima!

Uskrs u Područnoj školi Poganovci

Evo nas na početku još jednoga proljeća i nadomak Uskrsa, najvećeg kršćanskog blagdana kojemu se svi veselimo, blagdana zajedništva, ljubavi, radosti i mira.

S unošenjem blagdanskog duha u našu učionicu, ukrašavanjem prozora i panoa, počeli smo još prije Cvjetne nedjelje, a temu Uskrsa provlačili smo, tijekom Velikog tjedna, kroz sve naše predmete. Cilj je bio razumijevanje same biti blagdana Uskrsa  te razvijanje pozitivnih odnosa prema tradiciji. Učili smo i zabavljali se kroz različite zanimljive i kreativne aktivnosti. Čitali smo prigodne igrokaze, glumili, istraživali i čitali o uskrsnim običajima, razgovarali i pisali o običajima u našem domu, izrađivali čestitke i košarice za pisanice, bojali jaja u lukovini. Vesele uskrsne aktivnosti završili smo igrom vruće-hladno u kojoj smo uz pjesmu Imali smo pile tražili čokoladne zečiće

I ove smo se godine, obogaćeni novim spoznajama i iskustvima, rastali uz čestitke i lijepe želje. S osmjehom na licu i punim rukama zečića, čestitki i pisanica za najmilije uputili smo se svojim kućama ususret Uskrsu.

Sretan Uskrs!

Učiteljica Goranka Sarka

Ususret Uskrsu u PŠ Razbojište

Već smo na kraju ožujka koji se ove godine pokazao kao veoma lijep i topao mjesec i na čijem kraju slavimo najveći kršćanski blagdan USKRS. Potaknuti nadolazećim blagdanom osmislili smo niz aktivnosti kojima smo običaje vezane uz njega željeli unijeti u našu učionicu.

Dolaskom proljeća i buđenjem prirode oživjele su i boje u našoj učionici. Ukrasili smo naše prozore uskršnjim zečevima i pisanicama. Na stropne svjetiljke doletjele su ptice selice koje smo izradili na satovima domaćinstva, glumili smo zečiće i koke na satovima HJ, upoznavali se istražujući narodne uskršnje običaje na internetu te oblikovali pisanice pomoću kolaž papira na satovima LK.

Posebno smo se potrudili ove godine osmisliti uskršnje čestitke za naše obitelji na koje smo oslikali uskršnjeg zeca. Uz pomoć naše učiteljice engleskog jezika Jelene B. Momčilović organizirali smo potragu za čokoladnim jajima u našem školskom dvorištu – Hunting Eggs. Podijeljeni u dvije ekipe puni želje da pronađemo što više čokoladnih jaja taj dan učinili smo posebno veselim. Na kraju smo prebrojali nađena jaja i proglasili pobjednika te se sladili njima uz smijeh.

Sve najljepše želje za nadolazeći blagdan našim obiteljima napisali smo u čestitku, a Vama svima od srca želimo sretan i blagoslovljen Uskrs!

učiteljica Silvana Šarić