Posjet jezeru Borovik

Autor: Tajana Tomoković, 2. 5. 2018.

Na početku ove školske godine planirali smo u sklopu GLOBE projekta i obilježavanjem Dana voda posjetiti jezero Borovik. Taj posjet smo uvrstili i u naš kurikul. Proljetni hladni dani i kiša odgodili su naš posjet u mjesec travanj.

Odlazak nismo mogli odraditi bez naših roditelja koji su ovaj put preuzeli ulogu prijevoznika. Toga jutra granulo sunce veselo i toplo kao da zna da će nam biti dobar suputnik na izletu. Kolona automobila ispred naše škole poput malog vlaka ukrcava male izletnike i kreće put Borovika. Nakon nekog vremena zasja plava površina jezera pred nama i zaželi nam dobrodošlicu. Očarani ljepotom jezera i okoliša krenuli smo do brane gdje nas je dočekao branočuvar gosp. Ivančić koji nam je sve objasnio o radu brane i njenoj važnosti za ovaj kraj. Poslije toga krenuli mi u odrade raznih radionica koje su za nas pripremile učiteljice Ljubica i Milica. U radionicama smo pokazali svoje znanje o vodama, biljkama i životinjama, ekologiji, važnostima voda, nizinskom kraju…. Sve smo lijepo prezentirali jedni drugima, poigrali se, nasmijali i dobro zabavili. Društvo su nam pravili i naši roditelji koji su jednim dijelom sudjelovali u radionicama. U povratku kući mogli smo samo zaključiti: lijep, zabavan i poučan dan.

Učiteljice Ljubica Đurić, Silvana Šarić i Milica Ivančić