Naši eTwinning projekti

Hrvatski olimpijski dan 2019.

Autor: Tajana Tomoković, 7. 10. 2019.

Početkom nove školske godine otvoreni su novi projekti na eTwinning platformi. Tako je prvi projekt u ovoj školskoj godini pod nazivom Hrvatski olimpijski dan (dalje u tekstu HOD) proveden u učionicama razreda diljem Republike Hrvatske pa tako i naše škole. Nacionalni eTwinning projekt HOD autorski je projekt naše učiteljice Patricije Hercog i učiteljice M.Šundov iz OŠ Pujanke iz Splita. Učenici 3.r. PŠ škole Budimci i učenici 1./3. razreda PŠ Stipanovci uživali su prvi tjedan nastave provodeći mnogobrojne sportske aktivnosti vezane za obilježavanje tog bitnog 10. rujna.

Glavni cilj projekta je potaknuti djecu na aktivno bavljenje sportom. Ovim projektom želimo poticati i razvijati kod djece samopouzdanje, pozitivnu percepciju, poboljšanje senzornih sposobnosti, razvijanje samostalnosti i timskog rada, poticanje međusobnog druženja i uključivanje svih učenika, kao i učenika s teškoćama u sportske aktivnosti. Konačno, ovim projektom želimo djeci utkati svrhu i smisao olimpijskih igara: zajedništvo, sportski duh, prijateljstvo i zdravo sportsko nadmetanje te ih uvrstiti među trajne životne vrijednosti naših učenika.

Svaki  od ova dva razreda u svojoj je školi kroz tjedan i sve nastavne predmete provodio mnoštvo aktivnosti. Učenici 1./3. r. PŠ Stipanovci Istražili su što su OI, što ih simbolizira te što je najvažnije u natjecanjima. Naučili su  gdje su se olimpijske igre prvi puta održale, koje su starovjekovne olimpijske igre te tko je bio otac OI. Istražili su značenje boja u olimpijskim krugovima te su naučili pjevati olimpijsku himnu. Za to vrijeme trećaši u Budimcima pogledali su video o osnivanju Hrvatskog olimpijskog odbora u Zagrebu, također naučili značenje olimpijskih krugova i same Olimpijade, na satima likovne kulture izradili olimpijske krugove tehnikom trganja kolaž papira rukom i lijepljenja na karton, izradili medalje za malenu Razrednu olimpijadu u Budimcima te istu održali. Razredna olimpijada imala je između ostalih i neke neobične discipline poput nošenja kuhanog jaja u žlici i prenošenja balona glavama. Završetak Razredne olimpijade proslavili su dijeljenjem medalja jedni drugima te malom zakuskom- kuhanim jajima iz spomenute igre (discipline). Svaki je učenik izradio naslovnicu za  učeničku mapu projekta- osobni učenički Portfolio kojeg će nadopunjavati novim projektima. Učenici su pisali neobičnu pjesmu tako da su početna slova naziva HRVATSKI OLIMPIJSKI DAN bila počeci svakog stiha. Uredili su razredni pano i za kraj imali jedan mrežni susret (videokonferenciju) sa partnerima u projektu o utiscima provedenih aktivnosti i zadataka.

Oba razreda izradila su svoje e-knjižice i postavili ih na eTwinning platformu.

U  jednoj su aktivnosti učenici Stipanovaca i Budimaca sudjelovali skupa sa svim učenicima razredne nastave u Matičnoj školi  Podgorač dana 13. rujna 2019. Naime svake se godine u našoj školi tradicionalno obilježava Hrvatski olimpijski dan na način da su svi učenici naše škole uključeni u sportsku manifestaciju pod nazivom "Olimpijada starih sportova". Svaki je razred (13 razreda je sudjelovalo) na ovom velikom događaju Zahvalnicu za sudjelovanje. Na manifestaciji je tradicionalno bila i ravnateljica naše škole Zdenka Vukomanović koja je učenicima svečano uručila medalje za 1., 2. ili 3. mjesto u utrci.

Na ovom linku možete pogledati našu e - knjižicu Hrvatski Olimpijski dan u Pš Stipanovci.

Na ovom linku nalazi se naša e-knjiga Razredna olimpijada u Područnoj školi Budimci

Učiteljice Patricija Hercog i Monika Mužar-Kos

« Svibanj 2024 »