Izgradnja učionice na otvorenom - od ideje do realizacije

Na kraju školske godine 2015./2016. otvorena je nastavno sportska dvorana u sklopu Osnovne škole Hinka Juhna u Podgoraču. Posljednjih dana nastave sjedimo u školskom dvorištu na automobilskim gumama koje su učenici s pedagoginjom i domarom pretvorili u sjedalice, jedemo pizzu sa učenicima, gledamo dečke kako igraju nogomet i mislimo na glas...Kako bi bilo dobro da imamo sjenicu. "Tamo bismo sada sjedili"..."i jeli"..."i gledali nogoš"..."i nastavu bismo mogli održavati u njoj"..."to bi bila vanjska učionica!"... Navirale su misli učenika i učiteljica, a ideja se rodila i dogovor je pao: "Iduće školske godine gradimo sjenicu! Osmislit ćemo niz aktivnosti kojima ćemo zaraditi nešto novaca, pozvat ćemo sve ljude dobre volje i zajedničkim snagama izgraditi sjenicu!"

OD DONACIJE DO UNIKATA

Autor: Tajana Tomoković, 21. 4. 2017.

MISLI ZELENO, NOSI PLATNENO! UZMI PLATNO, TO JE UNIKATNO!

Iako su proljetni praznici, okupili smo se u srijedu, 19. travnja, u školi u Podgoraču. Mladi poduzetnici i Web novinari škole pozvali su učenike u školu kako bismo vrećice oslikali. Okupili smo se i bili jako vrijedni. Veći dio vrećica smo oslikali, svaka je vrećica postala unikat, a od srijede do danas dio platnenih vrećica dobilo je i svoje nove vlasnike. U zamjenu za platnenu vrećicu, prikupljamo donacije, a sav prilog ide u izgradnju sjenice, tj. učionice na otvorenom.

Osim što nam je želja izgraditi sjenicu, ovim aktivnostima želimo podići ekološku svijest među učenicima i mještanima tako što će umjesto plastičnih koristiti platnene vrećice. Dio vrećica koje su preostale, oslikavat će i učenici od 1. do 4. razreda.

Svaka platnena vrećica je unikatna i može biti tvoja. S jedne strane svaka vrećica ima logo donatora http://www.kik.hr/   i logo sjenice, a s druge strane oslikana je nekim od motiva koje su osmislili učenici. Vrećice su perive u perilici rublja i mogu se koristiti mnogo puta.

Ovim putem još jednom zahvaljujemo KiK Tekstilien na donaciji i doprinosu našoj školi, ali i cijeloj zajednici.

« Ožujak 2024 »