Krovna mapa za ovu stranicu nije postavljena, pa nema dokumenata za prikaz.

Prijave školskih obveznika za upis u 1. razred OŠ 2024.-2025.

Poštovani roditelji i skrbnici,

u nastavku pročitajte važne NOVE informacije vezane uz upis djece u prvi razred osnovne škole koje će se od ove školske godine provoditi elektroničkim putem.

Od ove školske godine upisi u prvi razred osnovne škole provodit će se elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole. Roditelji će preko poveznice:

moći podnijeti prijavu za upis svog djeteta u prvi razred osnovne škole, od 22. veljače 2024. do 31. ožujka 2024. godine.

Prijave za upis djece s već utvrđenim teškoćama moguće su već od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine u istom sustavu.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Po prijavi u sustav, roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude: redoviti upis, redoviti upis djeteta s teškoćama, privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole ili odabir druge škole od one kojoj pripada prema upisnom području.

Obveznici upisa u osnovnu školu, za školsku godinu 2024./2025. godinu, su djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2017. do 31. ožujka 2018. godine i djeca kojoj je u školskoj godini 2023./2024. odgođen upis u prvi razred osnovne škole.

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta školskog obveznika. Psihofizičko stanje djeteta utvrđuje se i radi prijevremenog upisa, odgode ili privremenog oslobađanja od upisa u prvi razred osnovne škole. Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodit će se od 31. ožujka 2024. godine prema rasporedima koje će škola nakon provedenih prijava utvrditi sa nadležnim školskim liječnicima i o tome obavijestiti roditelje.

Djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja radi upisa u prvi razred osnovne škole u razdoblju od 1. veljače 2024. do 31. ožujka 2024. kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora. Molimo roditelje da prilikom prijave predoče Nalaz i mišljenje Jedinstvenog tijela vještačenja ili najnovije specijalističke nalaze.

Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred može podnijeti roditelj za dijete koje će do kraja tekuće školske godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik. Zahtjev se podnosi Upravnom odjelu za obrazovanje i mlade Osječko-baranjske županije poštom (Upravni odjel za obrazovanje i mlade, Županijska 4, 31 000 Osijek), e-poštom (obrazovanje@obz.hr ) ili osobno najkasnije do 31. ožujka 2024. Zahtjev možete pronaći na www.obz.hr/upisi-ucenika-u-i-razred. Po uredno podnesenom zahtjevu nadležno tijelo će dijete uvrstiti na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnom području.

VAŽNO!

S obzirom na to da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-Građani, molimo roditelje koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal da prijave svoje dijete za upis u prvi razred na broj telefona 031/533-991 pedagoška služba škole ili ravnateljica škole 031/698-005.

Za sva pitanja slobodno kontaktirajte školu na navedene brojeve telefona ili e-poštu: pedagog.hjuhn@gmail.com ili os_podgorac@os-hjuhna-podgorac.skole.hr

Školski obveznici za školsku godinu 2024./2025. su djeca rođena od 01. travnja 2017. do 31. ožujka 2018. Također, školski obveznik za škoslku godinu 2024.-2025. je i dijete kojem je za proteklu školsku godinu 2023.-2024. izrečena odgoda upisa za jednu godinu.

Pregledi prije upisa u prvi razred će se obavljati u Školi i u Domu zdravlja Đakovo, Školska medicina kod dr. Košta Plavčić (kontakt: 031/815-118), o čemu ćete biti obavješteni.

Upisno područje OŠ Hinka Juhna Podgorač čine mjesta: Podgorač, Stipanovci, Kršinci, Kelešinka, Razbojište, Bučje Gorjansko, Ostrošinci, Podgorje Bračevačko, Bijela Loza, Budimci i Poganovci.

Pedagoška služba škole

« Kolovoz 2022 »