Autor: Tajana Tomoković, 13. 3. 2020.

Od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine u svim osnovnim i srednjim školama RH neće se održavati nastava.

Učitelji će u školu doći u 8 sati za kada je zakazana sjednica Učiteljskog vijeća na kojoj ćemo dogovoriti sve daljnje korake vezane uz nastavu na daljinu. Nakon sjednice o svemu dogovorenom ćemo obavijestiti učenike i roditelje preko web stranice škole, a razrednici će obavijesti proslijediti i preko grupa (viber, messenger) za učenike i roditelje.

Za učenike razredne nastave ( 1. do 4.razred) Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom televizijom na 3. programu nastavu za učenike prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

16.00 – 19.00 sati

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem bit će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8.00 do 14.00 sati. Nastava će se održavati od 3 do 5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama Škole, MZO-a, Škole za život i stranicama CARNET-a.

Učenici predmetne nastave (od 5.do 8. razreda) danas su prošli kratku edukaciju za rad u virtualnoj učionici u Teams-u.  U priloženim dokumentima je Priručnik za učenike za rad u Teams-u. U ponedjeljak, 16.ožujka neka „uđu“ u svoju učionicu od 10 sati.

Zbog preopterećenosti servera, moguće su tehničke poteškoće u radu virtualnih učionica. Sve molimo za strpljenje i suradnju kako bismo zajednički ovo vrijeme škole na daljinu uspješno prebrodili.