Dan za danom ide, listopad polako stranice svoje vrti….

Mnoštvo je lijepih značajnih dana u njemu koje smo i mi obilježili, svatko u svom „balončiću“, ali uz dogovor i suradnju naših učiteljica, razmjenom ideja i iskrenih želja da nam slijedeće godine ovi dani budu zajednički obilježeni.

Svjetski dan kravate obilježili smo u ponedjeljak 19. listopada.

Na samom početku pogledali smo animirani film „Kravata Croatica“ V. Tadeja i A. Dedića koji nas je poučio o nastanku kravate kao ukrasu oko vrata žena i muškaraca.

Dobro smo se nasmijali na koji se način i za što u povijesti koristio rubac (kravata). Svoje putovanje kroz prošlost kravate nastavili smo istraživanjem na internetu, rješavajući osmosmjerke, rebuse, ukrašavali smo kravate na umjetnički način, stvarali razredni pano i učili pravilno vezati čvor na kravati. Svoje male vratove ukrasili smo taj dan kravatama naših očeva, djedova, braće,…. Da ne pričamo puno stvorili smo i malu slikovnicu o našim aktivnostima toga dana pa ju slobodno pogledajte!

Svjetski dan jabuka obilježen je u „balončiću“ 2. i 4. razreda 20. listopada.

Obilježavanje ovoga dana započeli smo čitanjem prigodnih tekstova koji govore o jabuci, zdravoj namirnici koju nam je podarila priroda. O jabuci različitih veličina, oblika i boja. Mnoge vrste jabuka proučavali smo na internetu, u wordartu smo pomoću pridjeva oblikovali jabuku, pjevali smo pjesme o jabuci, crtali umnu mapu o proizvodima od jabuke..

Dok su učenici 2.razreda opisivali jabuku, učenici 4.razreda su imali zadatak napisati akrostih na temu JABUKA.

Na kraju dana kušali smo jabuku i uživali u njenoj punoći divnog okusa i slasti….