„Jezik– riječ– ljubav– maska—mač i štit– umjetnost“

Dana 4. studenog 2020. u prostoru Društvenog doma u Ivanovcima otvorena je međunarodna likovna izložba Iserlohn - Essen – Orašje – Bjelovar - Zagreb na temu „Jezik– riječ– ljubav– maska—mač i štit– umjetnost“ u organizaciji OŠ Ladimirevci - PŠ Ivanovci. Ovaj likovno - literarni natječaj već dvadeset godina organiziraju entuzijasti i umjetnici, supružnici Ankica i Ante Karačić porijeklom iz Iloka, koji svoju karijeru dugi niz godina grade u Njemačkoj. Svake godine u suradnji sa Hrvatskom maticom iseljenika predano rade na ovom hvale vrijednom natječaju i generacije djece dvadeset godina potiču na likovno i literarno stvaralaštvo. Ove školske godine likovno literarni natječaj realiziran je u veljači 2020. godine. Na natječaj „Jezik - riječ, maska, ljubav, štit i mač, umjetnost “, pristiglo je više od 800 likovnih radova iz ukupno 16 zemalja i 126 pjesama i pismenih sastava iz 33 škole. Među navedenim likovnim radovima našao se i rad naše učenice iz OŠ Hinka Juhna Podgorač – PŠ Stipanovci, Lee Földi pod mentorstvom učiteljice Monike Mužar – Kos te je upravo njezin rad pomnim odabirom stručnog žirija odabran za izložbu u gradskoj galeriji Iserlohn te je nagrađen četvrtom nagradom.

Na otvorenju izložbe, nazočnima se obratio ravnatelj Osnovne škole Ladimirevci Damir Jakopiček i viša savjetnica Agencije za odgoj i obrazovanje Mirela Skelac koji su istaknuli važnost velikog uspjeha učenika i mentora u promicanju likovnih ostvarenja i izvan granica naše domovine. Također, na ovaj događaj došli su i učenici iz još nekih slavonskih škola koji su sudjelovali na ovom likovnom natječaju te su se  i njihovi radovi mogli vidjeti na izložbi. Iz tog razloga na otvorenju izložbe prisutna je bila i učenica naše škole Lea  Földi kojoj je uručena diploma i nagrada za ostvareni uspjeh.

Na izložbi se moglo vidjeti dio likovnih radova pristiglih na natječaj dok su preostali radovi dio izložbi diljem Hrvatske i zemalja sudionika. Kroz ovakav oblik izložbi organizatori su željeli ostvariti suradnju škola i država te poticati očuvanje hrvatskoga jezika i hrvatsko kulturno zajedništvo.

« Ožujak 2024 »