Autor: Tajana Tomoković, 25. 11. 2020.

21. Bienalna međunarodna izložba dječjeg likovnog stvaralaštva Kanagawa, Japan 2021.

Početkom srpnja 2020. godine Hrvatski školski muzej objavio je likovni natječaj za 21. Bienalnu međunarodnu izložbu dječje umjetnosti Kanagawa u Japanu. U suradnji s Veleposlanstvom Japana Hrvatski školski muzej sudjeluje u organizaciji i prikupljanju dječjih likovnih radova za međunarodnu izložbu dječje umjetnosti u japanskoj prefekturi Kanagawa. Svake druge godine na poziv organizacije JOCA (Japan Overseas Cooperative Association) Hrvatski školski muzej objavljuje natječaj za prikupljanje dječjih likovnih radova djece u dobi od 4 do 15 godina. Idejna misija ove međunarodne manifestacije je potaknuti snove i kreativnost današnje djece koja će postati nositelji sutrašnjice te osvijestiti važnost međusobnog razumijevanja različitih kultura čitavog svijeta. Maštovitim aktivnostima i kreativnim likovnim ostvarenjima u ovaj likovni natječaj uključili  su se učenici 2. i 4. razreda iz PŠ Stipanovaca pod mentorstvom učiteljice Monike Mužar – Kos. Stručni žiri u organizaciji Hrvatskog školskog muzeja odabrao je sve naše likovne radove za izložbu dječje umjetnosti u Japanu. Iznimno smo sretni jer je ova ustanova prepoznala naš trud i rad u likovnim ostvarenjima i veselimo se što će naši radovi biti dio međunarodne izložbe u Japanu.

« Ožujak 2024 »