Autor: Tajana Tomoković, 9. 3. 2021.

24. veljače 2021. godine održan je Međuopćinski susret LiDraNo 2021., a škola domaćin Susreta bila je Osnovna škola Ante Starčevića Viljevo.

Zbog trenutne epidemiološke situacije, Smotra je održana u nešto drugačijim uvjetima, a učenici su se predstavili u svim kategorijama osim u skupnom scenskom izrazu.

Učenici naše škole predstavili su se u kategoriji Literarnoga stvaralaštva  online,  putem aplikacije MS Teams .

Učenica Ida Filković, 3. razred MŠ predstavljala nas je sa svojom pjesmom Potres u srcu sa svojom mentoricom Suzanom Hardi te prošla u daljnji krug natjecanja, na Županijsku smotru LiDraNo 2021. godine koja će se održati putem aplikacije Zoom 18. ožujka 2021. godine. Škola domaćin je Osnovna škola “Grigor Vitez”, Osijek.

Na Međuopćinskom susretu LiDraNo 2021. osim učenice Ide Filković u kategoriji Literarnoga stvaralaštva sudjelovalo je još četvero učenika naše škole: Petra Humplik, 3. razred MŠ mentorice Suzane Hardi s pjesmom Zajedno smo jači, Andreas Ivančić, 3. razred MŠ mentorice Suzane Hardi s pjesmom Zimska noć, Hana Moguš, 4. razred PŠ Stipanovci mentorice Monike Mužar-Kos s pjesmom Ruke su život te Elena Grabar, 7. razred mentora Dine Bajamiće s pjesmom Moja Priča.

Međuopćinsko povjerenstvo u Viljevu, između 24 literarna uratka, odabralo je među pet koji se upućuju na Županijski susret pjesmu Ide Filković.