za učenike naše škole povodom Dana planeta Zemlje, 22. travnja.

Pozivamo učenike OŠ Hinka Juhna Podgorač da sa svojim razredima izrade skulpturu ili mobil od otpada. U natječaju mogu sudjelovati razredi, a radovi trebaju biti prikaz kreativnog recikliranja, tj. korištenje otpada u nove svrhe. Razrednu skulpturu ili mobil na natječaj prijavljuje razrednik/ca. Svaki razred može prijaviti jednu skulpturu ili mobil.

-koristiti web alate u prezentiranju rada

-promicati lik i djelo Hinka Juhna, akademskog kipara, nositelja imena naše škole

-promicati poduzetništvo i mlade poduzetnike s područja Općine Podgorač

Natječaj se otvara 29. ožujka 2021. Radove zaprimamo do 19. travnja 2021. na mail učiteljice Tajane. Virtualna izložba radova i proglašenje pobjednika održat će se 22. travnja, na Dan planeta Zemlje preko aplikacije Teams. Toga dana, 22.travnja svaki razred svoju skulpturu ili mobil treba izložiti ispred ili u dvorištu svoje škole.

Stručno povjerenstvo:

Stručno povjerenstvo u sastavu Matej Ižaković, učitelj likovne kulture, Marin Ćorić, školski psiholog i Dino Bajamić, učitelj hrvatskog jezika i povijesti proglasit će prva tri najbolja rada. Razredi koji osvoje 1., 2. i 3. mjesto dobit će prigodne nagrade, a ostali sudionici priznanja za sudjelovanje.

3. AGROSTIL, obrt za poljoprivredu – sok od jabuke za cijeli razred

Prirodna kozmetika Helena i vlasnica Helena Nađ iz Podgorača doniraju prvu nagradu najkreativnijem razredu. Prva nagrada su prirodni sapuni za cijeli razred rađeni od ekološkog slavonskog kozjeg mlijeka prema vlastitoj recepturi. Prirodna kozmetika Helena bavi se proizvodnjom sapuna, balzama, melema i ostalih kozmetičkih proizvoda na prirodnoj bazi, a ponudu možete pogledati na njihovoj web stranici i facebook profilu.

Drugu nagradu donira OPG Varga Marija i vlasnica Marija Varga iz Razbojišta koja se bavi ekološkim proizvodnjom meda i pripravcima na bazi meda. Razred koji osvoji drugu nagradu, dobit će med za svakog učenika.

AGROSTIL, obrt za poljoprivredu i vlasnik Josip Paulić iz Podgorača doniraju treću nagradu, a to je prirodni sok od jabuke za cijeli razred. Sok je ekoproizvod dobiven hladnim prešanjem ekološki uzgojenih jabuka. Obrt AGROSTIL bavi se proizvodnjom raznih poljoprivrednih kultura, a ponudu možete pogledati na njihovom facebook profilu.