Dan sjećanja na žrtve Vukovara 1991. obilježen i u našoj školi

Donošenjem lampiona, paljenjem i tihim svečanim mimohodom učenika i nastavnika oko škole, dana 18. studenoga 2009. prisjetili smo se vukovarskih žrtava.

Učenici su s nastavnikom TZK-a Ivanom Hidegom na školskom igralištu oblikovali riječ VUKOVAR`91. uz zapaljene svijeće te nakon toga u holu škole poslušali profesoricu povijesti Manuelu Špoljarić koja im je objasnila tragediju vukovarskih ratnih događanja. Učenica 8. a razreda Tajana Hibik pročitala je pjesmu PALIM SVIJEĆU Ivana Tolja te u ime škole zapalila svijeću u spomen svih vukovarskih žrtava, naš je knjižničar priredio izložbu knjiga o vukovarskim stradanjima dok su nastavnice hrvatskoga jezika Jasna Katušić i Marija Varga zajedno s nastavnicom likovne kulture MIrjanom Potnar priredile  izložbu vukovarskih fotografija  te književne tekstove vezane uz tu temu gdje su nezaobilazne i vječne rečenice vukovarskoga novinara Siniše Glavaševića, ubijenoga na Ovčari:

" A grad za nj ne brinite; on je cijelo vrijeme bio tu. Samo skriven da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste Vi!"

« Svibanj 2024 »