Autor: Tajana Tomoković, 14. 4. 2021.

The circle of legends (Krug legendi)  neprofitna je međunarodna organizacija čiji je moto „Humaniziranje na globalnoj razini koristeći informacijsko- komunikacijsku tehnologiju“. Organizacija je to koju pokreće volja i snaga volontera iz cijelog svijeta. Članovi i zaposlenici su učitelji volonteri diljem svijeta. Osnivač organizacije je gospodin Darshan Patel a sjedište same organizacije je u Indiji.

Česta uzrečica ovog velikog čovjeka je „Let's collaborate with a big heart and an open mind“ (Hajdemo surađivati velikim srcem i otvorena uma). Tom mišlju sam se vodila prijavivši svojih 8 četvrtaša na natječaj u organizaciji osnivača The circle of legends.

Natječaj „International Talents for Global Empowerment“ međunarodni je natječaj ove organizacije čiji je organizator Vedrana Šarec, mag. oec., nastavnica ekonomske grupe predmeta u zvanju mentora koja je zaposlena u  Obrtničko- industrijskoj školi Županja u Županji.

„Vaš talent osnažuje druge!“ (Your talent empower others!) moto je ovog natjecanja. Natjecanje uključuje 13 zemalja svijeta. Natjecatelji (učenici) su podijeljeni u juniore (6-13 godina) i seniore (14- 18).

6. Rukotvorine

Službeni jezik natjecanja je engleski. Učitelji koji su mentori učenicima natjecateljima su i među sudcima na natjecanju. No ne smiju biti sudci u kategoriji u kojoj su nominirani njihovi učenici. Tako sam ja sudac u kategoriji slikanje za učenike 12+ godina.

Od 8 učenika 4. razreda Područne škole Budimci nominiran je Siniša Unfirer u kategoriji rukotvorine. Siniša je dječak koji od starih stvari reciklira nove uporabne predmete. Pripremajući se za predstavljanje pred sudcima u školi smo napravili izložbu njegovih radova – pravu dugogodišnju kolekciju rukotvorina. Nažalost posjetitelji su samo virtualno mogli pogledati njegovu izložbu zbog trenutne pandemije koronavirusa. Zadatak svakog nominiranog natjecatelja jest snimiti video u kojem će se predstaviti i pokazati svoj talent. Predstavljanje mora biti na engleskom jeziku. Za osmišljavanje predstavljanja i snimanje videa imali smo 4 dana (nominacije su nam stigle i ugodno nas iznenadile pod proljetnim praznicima). Rok za slanje videa je 15. travnja 2021. U razdoblju do finala sudci imaju težak zadatak pregledavanja i bodovanja svakog pojedinog pristiglog videa natjecatelja i rangiranje. Finale se održavaju u periodu od 19.-25. travnja putem Zoom aplikacije u poslijepodnevnim satima. 22. travnja 2021. u 15h kategorija HANDMADE (Rukotvorine)- svi natjecatelji i njihovi mentori imaju uživo susret putem Zoom-a kako bi se uživo predstavili i porazgovarali sa sudcima, čuli njihova mišljenja. 25. travnja je proglašenje pobjednika!. Video učenika Siniše poslali smo na ocjenjivanje. Siniša ima veliku podršku obitelji, prijatelja, svoje učiteljice, škole i sumještana. S velikim ponosom i uzbuđenjem čekamo Dan planeta Zemlje- 22. travnja i naš Zoom na ovom velikom natjecanju.

« Ožujak 2024 »