Autor: Tajana Tomoković, 2. 6. 2021.

Posljednji dan mjeseca svibnja u našoj učionici bio je vrlo uzbudljiv! Naime, u drugom ciklusu već dobro poznatog državnog projekta nakladničke kuće Školska knjiga imenom „Otkrij tajnu za budućnost sjajnu“ učenici 4. razreda Područne škole Budimci osvojili su 2. nagradu u kategoriji Ispiši stranice koje pomiču granice s razrednim projektom Priča jednog izvanzemaljca.

Projektni ciklus  je imao vremenski period u kojem smo svoje razredne projekte mogli poslati na natječaj. Trajao je od 19. listopada do kraja siječnja 2021. (prvi je rok bio do 24. prosinca 2020. no produljen je uslijed pandemije koronavirusom jer mnoge su škole imale dio školske godine nstavu po B i C modelu te učitelji nisu bili s učenicima u razredima). Ovako su mnogi od nas učitelja imali više vremena za provođenje svojih projekata u razredima te za slanje na natječaj. Dobro poznate kategorije i u ovom ciklusu bile su: Štiti vodu za globalnu slobodu, Nek' ti edukacija bude inspiracija i Ispiši stranice koje pomiču granice.

Svečanu dodjelu nagrada uveličala je predstavnica ove izdavačke kuće, promotorica Marijana Bonić koja je veselim četvrtašima uručila ruksake u kojima su se našli dječji časopisi, iznimno zanimljivi naslovi dječjih romana, pernice s olovkama. I učiteljica je dobila dar- Torbu s dva naslova literature koja odgojno-obrazovnim djelatnicima itekako pomaže u radu te prijenosni USB punjač s micro USB kablom za punjenje.

Zanimljivo je bilo kako učenica koja nije taj dan bila na nastavi u razredu od 1. sata ipak je s nama na nastavi uživo u realnom vremenu putem messengera i videopoziva te tako s ostalim učenicima prati sadržaje pojedinih nastavnih sati pa i ovu lijepu dodjelu osvojene nagrade. Još jedna nagrada za našu školu, još jedan glas k imena naše škole odjeknuo je diljem lijepe naše, još jedan nagrađeni projekt u našem razredu pokazatelj je truda, rada i suradnje 8 veličanstvenih- MOJIH četvrtaša.

« Svibanj 2024 »