Autor: Marija Varga, 12. 2. 2010.

Uoči Valentinova u našoj su školi održane radionice i mini projekti vezani uz temu zaljubljenosti

U našoj župi i općini  Valentinovo je dan proštenja. Tom prigodom učenici i nastavnici škole organiziraju i održavaju raznolike aktivnosti i projekte simbolično vezane uz taj dan.

U utorak 9. veljače u školi smo ugostili gđu. Anđu Šarić koja se bavi izradom aranžmana i različitih figurica, a s učenicima od 5. do 8. razreda održala je radionicu izrade, ukrašavanja i aranžiranja srceta koja su krasila naš hol te na Dan općine Podgorač podijeljena uvaženim gostima. Učenici su pokazali svoju maštovitost i kreativnost, a srceta su izgledala prekrasno.

Uoči samoga Valentinova, u četvrtak, svi su učenici pisali misli o ljubavi na papiriće koje smo potom izrezali,a naša nastavnica likovne kulture sa svojim učenicima likovnjacima zalijepila ih je na posebno izrađeno i ukrašeno veliko srce u holu škole.

Petak je bio dan kada su učenici viših razreda prezentirali svoje lektire na posebno izrađenim plakatima.Sve lektire bile su vezane uz temu ljubavi i odrastanja djece njihove dobi.

Dva je tjedna naša škola zbog toga bila prava malena radionica mašte, a kako su izgledali plakati svih razreda najbolje je pogletati u slikovnom prilogu.

Ovim  mini projektom učenici su dodatno motivirani za čitanje i prezentiranje pročitanoga, što su i pokazali svojim petominutnim izlaganjima i predstavljanjem u holu škole pred svim učenicima i nastavnicima Škole. Povjerenstvo za odabir najboljega plakata imalo je težak zadatak te su odlučili da svi učenici trebaju biti nagrađeni jednodnevnim izletom na kupanje ili prvoligašku rukometnu utakmicu jer su to svojim trudom i zalaganjem doista i zaslužili.

« Svibanj 2024 »