Autor: Tajana Tomoković, 13. 2. 2023.

Stoti dan škole projekt je koji se obilježava tradicionalno u brojnim europskim zemljama. Na nacionalnoj razini devetu godinu za redom obilježava se ostvarujući glavni cilj projekta: okupiti učenike i učitelje osnovnih škola koji su spremni na međunarodnoj/nacionalnoj/lokalnoj/ razini kroz odabrane sadržaje obilježiti ovaj dan u školi. Dan je zamišljen kao dan bez školskih udžbenika kroz igre i međupredmetne korelacije i aktivnosti.

100. DAN ŠKOLE U 1. RAZREDU

Učenici 1. razreda MŠ ove su godine, po prvi puta, 8. veljače 2023. godine, obilježili 100. dan škole u sklopu eTwinning projekta 100. dan škole.

Održali smo integrirani dan na način da su učenici kroz vođene aktivnosti ostvarili obrazovno-odgojne ishode, razvili temeljne kompetencije te samostalnim i timskim radom razvili socijalne i građanske vještine, znanja i stavove na osobnoj i društvenoj razini. Dan je zamišljen kao dan u kojemu  će sve aktivnosti biti usmjerene u znaku broja 100 kroz brojne igre i međupredmetne aktivnosti.

Učenici su čitali slikopriču “Stoti dan škole”  te odgovarali na postavljena pitanja. Na taj smo način vježbali čitanje te oblikovanje rečenica. Učili smo pjevati himnu “100. dan škole” te smo igrali igru glazbene stolice. Rješavali smo matematičke zadatke (jedinice i desetice) slažući tornjeve kockica (10 kockica čini 1 stupac) te smo oblikovali broj 100 od tih kockica. Pravedno smo podijelili  100 bombona na 5 učenika. Odradili smo 10 opće pripremnih vježbi po 10 ponavljanja te se pokušali dodavati balonom 100 puta . Upoznali smo se s programom WordArt u kojemu smo stvarali oblake riječi u obliku broja 100.  Svaki učenik ukrasio je svoju krunu “Sto dana pametniji” te su je ponosno nosili cijeli dan. ”Flomasterom smo osmislili i nacrtali svoje čudovište “Stotko” te smo kredom i ugljenom crtali kako zamišljamo sebe kada budemo imali sto godina.  Učenici su na kraju dana bili jako sretni i zadovoljni te su uživali u obilježavanju 100. dana škole.

100.  DAN ŠKOLE U 2. RAZREDU

I ove su godine učenici 2. razreda MŠ kroz razne aktivnosti obilježili 100. dan u školi. Dizajnirali smo majice, igrali se trgovine i što sve možemo kupiti za 100 eura, izrađivali razredni rječnik od 100 riječi, izveli 100 vježbi oblikovanja.

Kroz navedene aktivnosti, učenici su razvijali vještine prezentacije i javnog nastupa, kulturnog ponašanja i jezične vještine.

100. dan škole u 4.razredu

Učenici 4. razreda matične škole s učiteljicama Tajanom Vinić i Sofijom Hendrih prikladno su obilježili 100. dan škole. Iz matematike su rješavali listić, rješenje zadataka je 100. Zatim su na ploči rješavali zadatke koji su im bili zadani na papiriću. Rješenja su napisali i povezali s odgovarajućim slovom te kao završno rješenje dobili: bravo za sve! Iz prirode i društva su na karti izdvojili gradove, sela, uzvisine, rijeke jezera i znamenitosti Hrvatske. Ukupno je bilo 100 pojmova na karti. Izrezali smo 100 srca u koje su učenici pisali pojmove koje su naučili o Zagrebu. Dizajnirali su i novčanice od 100 eura sa znamenitostima. Na nastavi hrvatskoga jezika napisali su kratku priču od 100 riječi o svojoj simpatiji

Razbojište, 8.veljače 2023.

Školska godina kao da je počela prije nekoliko dana, a danas smo obilježili njen 100. dan.

Povodom toga opet smo se zaigrali brojem 100. Kako nam se ove godine taj dan poklopio sa srijedom i nastavom engleskog jezika u sve aktivnosti uključila se i naša učiteljica Jelena.

Prvu aktivnost započeli smo našim omiljenim kockicama. Podijelili smo se u dvije skupine te je svaka skupina dobila 100 kockica. Zadatak je bio pomoću njih složiti leptira. Učenici su odrađujući zadatak pokazali svoju kreativnost i spretnost. Nastavili smo satom likovne kulture gdje smo pomoću kolaž papira oblikovali 100 srca povodom nadolazećeg blagdana Valentinova.

S učiteljicom Jelenom na srca smo ispisivali 100 riječi na engleskom jeziku. Poigrali smo se i novim hrvatskim novcem – eurom, te pomoću novčanica i kovanica slagali iznos od 100 eura.

Učenici 1. i 2. razreda započeli su rad na zajedničkom plakatu upisivanjem brojeva do 100. Ostali su dodavali sve izrađene materijale.

Na kraju dana natjecali smo se u brzini brojanja kockica do 100 i osmislili stihove:

« Svibanj 2024 »