Autor: Vedran Domjanović, 13. 3. 2023.

U ponedjeljak, 6.3., u dvorani naše škole za učenike osmih razreda i njihove roditelje održan je zajednički roditeljski sastanak na kojemu su upućeni u proces upisivanja u prvi razred srednje škole.

Pedagoginja Ana Ivanišić i psihologinja Zrinka Fišer održale su prezentaciju u kojoj su predstavile različite vrste srednjih škola u Hrvatskoj, a učenici su informirani i o mnogobrojnim srednjoškolskim programima koje mogu upisati u Našicama, Osijeku, Đakovu, Đurđenovcu, Valpovu, Donjem Miholjcu i Požegi.

Razgovaralo se i o elementima i kriterijima za upis, s posebnim naglaskom na način izračunavanja bodova stečenih na temelju ocjena, o deficitarnim zanimanjima te  ostvarivanju prava na stipendije i na sufinanciranje. Pedagoginja i psihologinja učenike su uputile u postupak prijava preko mrežne stranice Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ), a dale su i niz korisnih savjeta koji će zasigurno pomoći našim učenicima u izboru srednje škole koja im najbolje odgovara.

Sve informacije o kojima se govorilo na sastanku sažete su u letke koji su podijeljeni roditeljima i učenicima.

Svi učenici i roditelji koji imaju bilo kakva pitanja u vezi upisa u srednju školu slobodno se mogu obratiti stručnoj službi i razrednicima, a sve važne informacije bit će pravovremeno objavljene na mrežnim stranicama škole.

« Svibanj 2024 »