Autor: Tajana Tomoković, 26. 3. 2023.

U povodu obilježavanja Svjetskog dana školskog mlijeka koji se obilježava posljednje srijede u rujnu, DUKAT mliječna industrija d.d. svake godine raspisuje kreativni likovni natječaj "VOLIM MLIJEKO!" za učenike od prvog do četvrtog razreda osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Dukat je zakoračio u drugo desetljeće održavanja kreativnog likovnog natječaja „VOLIM MLIJEKO!“, društveno odgovornog projekta kojim uspješno potiče dječju kreativnost i likovno stvaralaštvo, podsjećajući ih istovremeno na važnost redovite konzumacije mlijeka i mliječnih proizvoda za njihov razvoj.

Posljednje dvije godine natječaj je povezan i s očuvanjem okoliša, a upravo je dodatak društveno odgovorne komponente dobro poznatom likovnom natječaju rezultirao obnovom naših šuma Učenici 2./4. r. PŠ Stipanovci  uključili su se u ovaj zanimljivi natječaj i ove godine. Tema ovogodišnjeg natječaja bila je Šuma i ja prijatelja dva! Osnovni cilj natječaja je bio potaknuti učenike da prikažu prijateljstvo djece (i odraslih) i šuma, zašto djeca (i odrasli) vole šumu, kako u njoj provode vrijeme, odnosno kako ljudi i šume čine simbiozu neophodnu za obostran opstanak. Tema ovogodišnjeg natječaja nastavlja povezanost natječaja sa šumom, uz „dodatak” djece (i ljudi) kao posjetitelja, šetača, promatrača, planinara, čuvara, zaljubljenika u šumu i bogati šumski svijet. Na ovaj način naši mali vrijedni Stipanovčani naučili su kako mogu doprinijeti važnosti zaštite prirode i šuma.  Najuspješnijim učenicima uručeno je priznanje kojim su potvrdili svoju aktivnost i dokazali svoj trud i rad. Nakon provedenog natječaja za svaki pristigli rad Dukat će posaditi po jednu sadnicu stabla. Zato smo izrazito ponosni jer svaki naš likovni rad zasigurno je sada već jedno novo mlado stablo.

« Svibanj 2024 »