Dana 22.svibnja 2023. u ponedjeljak obilježili smo Dan poezije.

Tom prigodom učenici od 5. do 8. razreda naše škole na nastavi hrvatskoga, engleskoga i njemačkoga jezika pisali su pjesme na temu: Dah proljeća, Osmijeh, Duh proljeća, Osmijeh neba.

Učenici su imali zadatak na satima navedenih predmeta napisati samostalno pjesme te ih ilustrirati. Nakon pregleda učeničkih radova njihove su učiteljice i učitelji odabrali najbolje radove te uredili i ukrasili učeničkim uradcima središnji pano u školskome holu.

Učenici su svoje radove predstavili interpretativnim kazivanjem svojih pjesama u školskome holu svim učenicima i učiteljima od 5. do 8. razreda 7. sat uz glazbenu instrumentalnu pratnju.

I ove su godine učenici pokazali svoj talent u pisanju, kao i u ilustriranju svojih pjesama.

U projektu su u pisanju pjesama na satima hrvatskoga jezika sudjelovali: učenica Petra Humplik, 5.a uz mentorstvo učitelja Marka Bernatovića,

Učenici 7. a razreda: Lara Magličić, Lucija Pelin, Antonela Nađ, Tamara Levačić. Magdalena Bačić, Lovro Riger i Maja Viljanac pod mentorstvom učitelja Dine Bajamića

Učenici 6.a razreda: Borna Perić, Pamela Amić, Ksenija Savić, Lena Ivančić, Lea Földi, Ljilja Udurović,  Mateja Pletikosić , Hana Moguš te učenici Siniša Unfirer te Valentina Gubić iz 6.b razreda pod  mentorstvom učiteljice Marije Varga.

Na njemačkome jeziku pjesme su pisali učenici: Tamara Levačić i Lara Magličić  iz 7.a pod mentorstvom učiteljice Tajane Tomoković te učenice Lana Lukačević i Ema Arbutina iz 8.a te Vanesa Kušić iz 8.b pod mentorstvom učiteljice Martine Jantoš.

Pjesme na engleskome jeziku pisali su učenici: Jagoda Kovačević, Borna Bulat i Andreas Ivančić iz 5.b te Jan Gajčević, Lucija Drekić i Tihana Pelin pod mentorstvom učiteljice Jelene Baričević Momčilović.

Učenice Magdalena Bačić, Tamara Levačić, Lucija Pelin, Lara Magličić iz 7.a pod mentorstvom učiteljice Martine Jantoš.

Učenici 6.a: Katarina Mrak, Leon Bošnjaković, Dora Herceg, Ksenija Savić, Patricija Francuzović, Mia Moguš, Lena Ivančić, Hana Moguš i Lea Földi; učenici Lana Lukačević, Ema Arbutina, Patrik Nemet, Petar Milobara, Tomislav Jakupec, Valentin Mrak iz 8.a; učenici Marko Balentić, Matea Penc i Marijana Božić iz 8.c te učenica Lara Greganić iz 8.b pod mentorstvom učiteljice Jelene Subjak.

« Svibanj 2024 »