Autor: Maja Milinković, 4. 7. 2023.

Učenici predmetne nastave (5., 6.. i 8. razred ) išli su na jednodnevni  izlet Vukovar - Vinkovci 20.6.2023. Putovanje je bilo u organizaciji turističke agencije Mare Panonuim.

Dolaskom u Vukovar  posjetili smo vukovarski vodotoranj uz pratnju turističkog vodiča. Učenike je oduševila vožnja dizalom te prekrasni panoramski pogled na grad Vukovar i rijeku Dunav. Učenici su s velikom pozornošću slušali priču od vodotornju kao simbolu otpora, hrabrosti , ali i stradanja grada za vrijeme Domovinskog rata. Šetnjom smo došli i do centra grada u kojem smo razgledavali Mali vodotoranj. Vodič je učenicima pričao zanimljive priče o prošlosti grada. Na Ušću rijeke Vuke u Dunav nalazi se Spomen- križ kod kojeg smo se fotografirali. Obilazak vukovarskih znamenitosti bio je poučan i zanimljiv.

Svoj put nastavili smo prema Vinkovcima. Obilatim ručkom i ukusnim kolačima počastili smo se u restoranu hotela Admiral. Posjetili smo gradski muzej grada Vinkovaca. Kroz stručno vodstvo, prekrasne izložbene primjerke i zanimljive priče sat vremena u muzeju su prošla u tren oka. Nakon muzeja, imali smo „slobodno vrijeme“ u kojem su se učenici počastili sladoledom i hladnim sokovima te druženju u hladovini prekrasnog gradskog parka.

U poslijepodnevnim satima uputili smo i sretno stigli kućama. Našu izletničku avanturu ovjekovječili smo brojnim fotografijama koji se mogu pogledati u videu.

« Svibanj 2024 »