Autor: Tajana Tomoković, 4. 11. 2011.

U Područnoj školi Budimci odrađuju se mnogi projekti. Za projekte iz prošle školske godine dobili su nagradu Plavog telefona "Nipetnišest".

Čestitamo!!!

Učenici prošlogodišnjih 2. i 4. razreda (sadašnji 3. i 5.r.) Područne škole Budimci prošle školske godine prijavili su se na Natječaj Plavog telefona za učinjeno  humano djelo. Učenici su sa svojim učiteljicama Patricijom Gavranović (2.r.) i Draganom Novoselić (4.r.) te vjeroučiteljicom Ivanom Hac cijelu prošlu godinu odrađivali niz projekata među kojima su se istaknula dva projekta: projekt pod nazivom „Jabukom do dobrog djela“ gdje su pekli kolače na radionicama s  roditeljima i učiteljicama  te pakirali kolače i dijelili starima i nemoćnima u svojoj lokalnoj zajednici u Budimcima. Tu je i projekt „Uskršnji darovi za naše stare i nemoćne“ gdje su na daljnim radionicama izrađivali košarice od papira, bojali pisanice, zečeve od tijesta te pakirali u darove za starije mještane u selu. Darovima su razveseljavali starije koji većinom žive sami, darivali ih lijepim riječima i osmjesima- jer to je ono što ljudima u današnje vrijeme nedostaje. Ljudi su ih lijepo dočekivali uz osmjehe, razgovore , pa čak i suze radosnice.

Na natječaju su osvojili nagradu u humano-grupnoj kategoriji te osvojili priznanje- skulpturu za školu, diplome za svakog pojedinog učenika te nagrade sponzora.