Autor: Tajana Tomoković, 30. 3. 2016.

Kao i prošle godine, i ove godine pozivamo sve učenike naše škole, a posebno učenike PŠ Stipanovci, da se uključe u  humanitarnu akciju prikupljanja plastičnih čepova pod nazivom „Plastičnim čepovima do skupih lijekova", projekt koji je pokrenula Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske.

Cilj projekta je reciklažom prikupljenih plastičnih čepova sufinancirati nabavu skupih lijekova za liječenje malignih bolesti kada to ne financira HZZO čime bi se pridonijelo i očuvanju okoliša.

Projekt se nastavlja i dalje sa željom animiranja cjelokupne hrvatske javnosti, a posebno učenika da se plastični čepovi od PET i tetrapak ambalaže ne bacaju, već da se prikupe i doniraju.

U akciju prikupljanja plastičnih čepova naša škola se uključila i prošle godine te sakupila 130 kutija čepova. Na taj način pomažemo onima kojima je pomoć najpotrebnija.

Unaprijed se zahvaljujemo svima koji podupiru ovakav način humanitarnog djelovanja!