Autor: Tajana Tomoković, 1. 6. 2016.

Mali princ (fr. Le Petit Prince) najpoznatiji je roman francuskog pilota Antoinea de Sainta-Exuperyja iz 1943. godine. Preveden je na preko 290 svjetskih jezika i dijalekta te  prodan u više od 80 milijuna primjeraka. Čitajući ,,Malog Princa” vraćamo se u djetinjstvo, vrijeme kada smo bili manje sebični i bezbrižniji. Zahvaljujući učitelju Likovne kulture, Mateju Ižakoviću, koji je oslikao učionicu Hrvatskoga jezika, učenici Osnovne škole Hinka Juhna dobili su mogućnost uživanja u vječnim mudrostima Maloga princa. Mali princ se čudi svijetu odraslih i njihovim praznim životima, uči nas odgovornosti, ljubavi, uživanju u ljepoti koja nas okružuje i pružanju ljubavi i zaštite jer „ Oči su slijepe. Treba tražiti srcem.“ Oslikani motiv je pobudio zanimanje učenika za čitanjem same knjige te izazvao oduševljenje kako učenika, tako i samih učitelja.

„Postaješ zauvijek odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu.“

« Ožujak 2024 »