Autor: Tajana Tomoković, 10. 10. 2016.

BUDIMCI - Međunarodni dan zaštite životinja obilježava se svake godine 4. listopada s naglaskom na jedinstven odnos ljudi i životinja i važnost životinja u našem životu. Tako je danas kombinirani razredni odjel 2. i 4.razred obilježio današnji poseban datum kroz integrirane sadržaje . 15 učenika u razredu, svaki svog kućnog ljubimca ima, i svaki se prema svom s najvećom ljubavlju odnosi! Kroz malenu radionicu spoznali su zašto se baš na današnji dan obilježava. 4. listopada je dan kad se ujedno obilježava Dan sv.Franje Asiškog, koji se smatra zaštitinikom okoliša i životinja, poznat po vegetarijanstvu i privrženosti svim živim bićima. Naučili su zašto se prema životinjama moramo ponašati pristojno i s poštovanjem. Od plastelina izradili su svatko svog kućnog ljubimca, crtali ih, ali i pisali sastavak na temu : Neobična životinja te svojim radovima ukrasili učionicu.