ZAPOČELI HIMNOM, A  ZAVRŠILI  NAVIJAČKOM

PODGORAČ - Dana 7.10.2016. u školskome holu obilježili smo Dan neovisnosti  Republike  Hrvatske. Učenici 7.a razreda Mislav Vukomanović  i Sara Hećimović, koji pohađaju dodatnu nastavu iz povijesti kod učiteljice Zvjezdane Riger, pripremili su i izložili povijesni pregled događanja vezanih uz ovaj praznik. Učenici petih razreda na nastavi su s učiteljicom Vanesom Topalović pisali domoljubne poruke,koje su ovom prigodom kazivali, sedmi a razred izradio je Hrvatsko stablo i uprizorio kratki RAZGOVOR S DUHOM  HRVATSKOGA JEZIKA.

Pjevački zbor učiteljice Mirjane Kučić otpjevao je himnu i poznatu ilirsku budnicu JOŠ HRVATSKA NIJ` PROPALA, a učenica Jelena Putnik iz 6.b,članica dramsko-recitatorske skupine učiteljice Marije Varga, recitirala je pjesmu DOMOVINA IZ SRCA RASTE, dok su literarno nadareni  učenici naše škole Luka Veber (7.a)  i Iva Buljan (6.a) pročitali svoje domoljubne pjesme pod nazivom MOJA DOMOVINA, koje su napisali na satima hrvatskoga jezika. Svečanost obilježavanja ovoga državnog praznika svi smo zajedno okončali pjevajući navijačku pjesmu MOJOJ LIJEPOJ ZEMLJI HRVATSKOJ  promičući pozitivno domoljubno navijačko ponašanje.