Autor: Tajana Tomoković, 21. 10. 2016.

PODGORAČ - Na ulazu u našu školu, naići ćete ovih dana na jesensku dobrodošlicu. Naime, učenici koji pohađaju Eko grupu kod nastavnice K.Marinković uživali su u ukrašavanju škole jesenskim plodovima. Donosili su učenici svakojake plodove, stare šalice, jutene vreće, bundeve te zajedničkim rukama napravili "čuda". Prvo smo od napravljenih aranžmana napravili prodajnu izložbu pred crkvom Sv. Nikole u Podgoraču, a sada nastavljamo dalje. U prvom planu nam slijedi folklorna manifestacija "Oj, jesenske duge noći" pri čemu će jesensku čaroliju moći doživjeti svi posjetitelji manifestacije.

Učiteljica, Kristina Marinković

Da cilj školovanja nije samo znanje, već akcija, dokazali su učenici OŠ Hinka Juhna Podgorač  koji su još jednom pokazali svoju zajedničku želju da školski prostor bude prostor za ugodan boravak, igru te zajednički rad. Učenici predmetne nastave od 5. do 8.razreda sa svojom profesoricom Biologije i Kemije , Kristinom Marinković, a pod budnim okom profesora Likovne kulture, Mateja Ižakovića školu su odjenuli u novo ruho. Tako je bočni ulaz škole  zasjao oslikan motivima iz prirode te prikladnim citatom koji osvještava svakoga onoga tko zakorači u našu školu: „ Čovjek se može uspeti na vrh, ali početak puta je uvijek pri dnu.“ Svrha projekta jest zajednčkom snagom malih ruku uputiti čovjeka na povratak k prirodi, osvijestiti važnost suradnje učitelja i učenika te ojačati svijest o važnosti i potrebi cjeloživotnoga učenja ne samo kroz knjige, već i kroz projekte u kojima i kreativan izražaj nalazi svoj put.

« Ožujak 2024 »