SVJETSKI DAN JABUKA – 20. LISTOPADA

Učenici PŠ STIPANOVCI prisjetili su se da je cilj obilježavanja svjetskog dana jabuka uputiti na važnost jabuka u svakodnevnoj prehrani, jer kako kaže stara poslovica“Jabuka na dan tjera doktora iz kuće van»!

U današnje vrijeme jabuka je izuzetno važna u našoj prehrani. Koristimo je kao samu zdravu  voćku za jelo, ali i kao glavni ili dodatni sastojak mnogih  delicija. Kako ne bi zaobišli tako važno voće koje se nalazi svakodnevno oko nas, marljivi su učenici sa svojim učiteljicama obilježili Svjetski dan jabuka. Pripremili smo niz aktivnosti koje smo provodili kroz nekoliko dana. Naučili smo puno toga o toj neprocjenjivoj i zdravoj namirnici JABUCI, koje koristi imamo od nje, koje vrste jabuka postoje te smo istražili kako sve možemo pripremiti jabuke, a da su one pri tom ukusne. To smo isprobali na jedan jednostavan način u ribanim jabukama s malo cimeta. Miris sočnih jabuka primamljivo se širio našom učionicom. Pisali smo monologe i pohvale jabuci, šaljive stihove i priče te smo to sve zapisali i oslikali u našoj EDUKATIVNOJ JABUKOVNICI. Izrađivali smo i prigodne ukrase s motivom jabuka te smo napravili malu izložbu radova u našoj učionici. Kako se ne bi zaboravilo, a i kako bi nešto novo prenijeli budućim naraštajima odlučili smo i najbolje recepte zapisati i dodati u našu edukativnu jabukovnicu. Ona sada krasi naš razred i uvijek nam je pri ruci. Završni dio dana obilježili smo veselim zvucima pjesmice Jabuko, jabučice divna rumena i igricom Cice mice – maramice. Tako smo uveselili mala dječja srca i ukazali na važnost konzumiranja jabuke svaki dan i u svakoj prigodi.

« Ožujak 2024 »