Autor: Tajana Tomoković, 20. 11. 2016.

Eko grupa jedna je od izvannastavnih aktivnosti koju mogu pohađati učenici naše škole. Interes je velik, učenici rado dolaze, rado sudjeluju i rado izrađuju već treću godinu za redom. Voditeljica Eko grupe Krtistina Marinković pokrenula je ovu grupu sa ciljem osvješćivanja važnosti ručnog rada, razvoja kreativnosti i kako bi se učenici odvratili iz virtualnog svijeta mobitela i igrica. Kako bi jedna ovakva grupa mogla postojati, za rad je potreban materijal i novac. Velik dio materijala dobiju iz donacija, a dio mogu i sami kupiti zahvaljujući prodajnim izložbama. Ove su godine sudjelovali u dvije takve izložbe. Prva je bila ispred Crkve sv. Nikole u Podgoraču, a druga povodom manifestacije Oj jesenske duge noći i za svoje radove su prikupili 653kn. Kao što je već navedeno, velika pomoć su i donacije. Za uređenje škole povodom manifestacije Oj jesenske duge noći, bundeve su donirali učiteljica Valentina Čutek i obitelj Božić iz Razbojišta, jutene vreće obitelj Francuzović iz Razbojišta, a paunova pera uzgajivačnica Albatros. Pomoć ravnateljice također je važan čimbenik uspjeha eko grupe. Nabavila  je potrebne svijeće, ljepilo, zlatni i bijeli sprej te celofan kako bi svoje uratke mogli lijepo izložiti.

Pripreme za božićne aktivnosti već su u tijeku, učenici se raduju novim kreativnim radionicama, a sve je to moguće dobrom voljom i vještim rukama naše djece. Kada naiđete na našu izložbu, kupite proizvod, nagradite trud i uložite u daljnje aktivnosti.