Autor: Tajana Tomoković, 2. 12. 2016.

PODGORAČ - Svake se godine u Americi posljednjeg četvrtka u studenom obilježava Thansgiving Day (Dan zahvalnosti). U svrhu upoznavanja kulture i tradicije zemalja engleskog govornog područja (Amerika i Kanada) učenici Osnovne škole Hinka Juhna obilježili su Thanksgiving Day  24. studenog pod satom engleskog jezika.

Blagdan se slavi širom Amerike te je ujedno priprema za nadolazeće božićne blagdane. Središte slavlja je svečana večera na kojoj domaćin i gosti zahvaljuju na svim blagodatima koje su primili tijekom godine. Učenici su se najprije upoznali s povijesnim dijelom obilježavanja Dana zahvalnosti te su saznali kako je izgledao prvi Dan zahvalnosti davne 1621. godine koji su engleski doseljenici obilježili slaveći sa svojim domaćinima, Indijancima plemena Wampanoag.

Nakon toga učenici su bili podijeljeni u pet skupina, a svaka je skupina imala svoj zadatak. Prva je skupina izrađivala plakat (The first Thanksgiving) i origami purice, druga skupina je predstavila neka od tradicijskih jela bez kojih ne može proći niti jedan Dan zahvalnosti (roast turkey, yams, cranberry sauce, corn bread, pumpkin pie,...), a treća, četvrta i peta skupina je rješavala prigodne zadatke na nastavnim listićima (osmosmjerka, križaljka, smišljanje novih riječi od slova u riječi THANKSGIVING TURKEY...).

Kako je to sve izgledalo i kako smo uredili naš pano možete vidjeti na fotografijama.

« Ožujak 2024 »