Autor: Tajana Tomoković, 29. 1. 2018.

PODGORAČ - Naši učenici od 5. do 8. razreda velike datume često obilježavaju zajednički, u holu školu uz prigodan program. Tako smo se okupili i danas nakon velikog odmora i obilježili Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta. Učenici su kao znak suosjećanja na prsima imali žutu zvijezdu.

Prigodan program započeo je recitacijama Vrijeme je da se napokon događa čovjek i Ljudi imaju. Voditelji programa Josip Borovička i Tara Ličina -Špek najavili su učenike osmih razreda koji su pod mentorstvom učiteljice povijesti Zvjezdane Riger pripremili i ispričali što je to Holokaust i kakve je posljedice imao na svjetsku povijest. Sa učiteljicom hrvatskog jezika Vanesom Topalović pripremili su i predstavili viđenje Holokausta u pisanoj riječi prikazom književnih djela: Dječaci u prugastoj pidžami i Dnevnik Anne Frank. Na kraju programa, voditeljica Tara pozvala je sve učenike i učitelje na uvažavanje i toleranciju. "Kažu da je povijest učiteljica života. Stoga u spomen i sjećanje na sve žrtve holokausta i svih totalitarnih režima kroz povijest pa i danas, naučimo poštivati jedni druge bez obzira na boju kože, vjeru, jezik, narodnost. Gradimo kulturu mira, tolerancije i nenasilja u mjestu gdje živimo, radimo i gdjegod se nalazimo. Samo tako bit ćemo mirotvorci i graditelji boljeg svijeta."