Autor: Tajana Tomoković, 27. 8. 2018.

Danas, 27. kolovoza 2018. u našoj je školi u Podgoraču održan Međužupanijski stručni skup za učitelje engleskog jezika osnovnih škola. Naša je škola ovom prigodom ugostila 150 učitelja i učiteljica engleskog jezika koji su se educirali na temu Kurikularni pristup nastavi engleskog jezika. Na stručnom skupu učitelji i učiteljice mogli su od voditelja ekspertnih skupina čuti i upoznati najnovije pristupe koji će se provoditi u Školi za život. Iako nisu sve škole uključene u eksperimentalnu reformu, svi su pozvani primjenjivati novostečena znanja u svom radu s učenicima.

Međužupanijski stručni skup počeo je u 10 sati. U uvodnom dijelu skup su pozdravile viša savjetnica za engleski i njemački jezik Izabela Potnar Mijić i ravnateljica Osnovne škole Hinka Juhna, Zdenka Vukomanović.

U nastavku su prisutni učitelji engleskog jezika slušali predavanje  Nacionalni kurikulum nastavnog predmeta engleski jezik. Osim predavanja sudjelovali su u trima radionicama:

3. Planiranje nastave, Irena Pavlović, prof Srednja škola Čazma

Između radionica svi prisutni okrijepili su se uz bogatu zakusku, a Međužupanijski stručni skup završio je nešto prije 16 sati.

« Ožujak 2024 »