od 1. veljače 2019. do 15. veljače 2019.

prijave svoje dijete za upis u prvi razred ili dolaskom u tajništvo škole ili  na broj telefona 698-009 (škola)  ili na broj mobitela 091/393-3031(škola).

Dijete možete prijaviti i elektronskom poštom na adresu: pedagog.hjuhn@gmail.com .

U prijavi molimo Vas navedite ime i prezime djeteta, očevo ime, datum rođenja, adresu stanovanja i broj telefona/mobitela.

Za prijavu nije potrebno dolaziti u školu i dovoditi dijete.

Školski obveznici za školsku godinu 2019./2020. sudjeca rođena od 01. travnja 2012. do 31. ožujka 2013.

Pregledi prije upisa u prvi razred će se obavljati tijekom ožujka i travnja u školi i u Domu zdravlja Đakovo kod dr. Ivanke Košta-Plavčić, o čemu ćete biti naknadno obaviješteni (telefonom ili pisano).

Ukoliko je Vaše dijete rođeno nakon 31. ožujka 2013. a želite da školske godine 2019./2020. krene u prvi razred, trebate podnijeti Zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred u Uredu državne uprave u Našicama najkasnije do 31. ožujka 2019. a možete ga pronaći u prilogu ove vijesti ili na www.udu-obz.hr

Zahtjev za odgodom upisa na jednu godinu podnosi Stručno povjerenstvo škole (čini ga stručna služba škole i liječnica školske medicine), tako da je nužno dijete dovesti na pregled. Prema Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava (NN 67/2014.) čl. 9 stavak 2, odgoda se predlaže:

• ako stručno povjerenstvo procijeni na temelju neposrednoga pregleda i dostavljene dokumentacije o psihofizičkom stanju djeteta da bi odgoda upisa pozitivno utjecala na djetetov psihofizički razvoj,

• ako se dijete nalazi ili će se početkom nastavne godine nalaziti na liječenju ili rehabilitaciji u zdravstvenoj ustanovi u trajanju duljem od mjesec dana, ali samo u slučaju da u zdravstvenoj ustanovi u kojoj će se dijete liječiti/rehabilitirati nije organizirana nastava ili ako je dijete uključeno u rehabilitacijske postupke koji će prema procjeni stručnjaka značajno utjecati na njegov psihofizički razvoj.

• privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno ili ima višestruke teškoće, a čiji su roditelji u skladu s posebnim propisima stekli pravo na status roditelja njegovatelja, odnosno dijete koje s obzirom na vrstu, stupanj i težinu oštećenja steklo pravo na skrb izvan obitelji radi osposobljavanja na samozbrinjavanje u domu socijalne skrbi ili pravo na pomoć i njegu u kući, u sklopu kojeg se osigurava pružanje usluga psihosocijalne pomoći. Zahtjev za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole podnosi Uredu državne uprave ili nadležnoj Ispostavi, roditelj djeteta (Obrazac 6.). Uz zahtjev se prilaže medicinska dokumentacija o zdravstvenom i razvojnom stanju te nalaz i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Učenik se može upisati u prvi razred osnovne škole kojoj ne pripada prema upisnom području ako to ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje što je (uz zahtjev roditelja) dužan pisano potvrditi ravnatelj/ravnateljica škole, ili u slučaju ako se upisuje u škole koje izvode alternativne, međunarodne te programe na jeziku i pismu nacionalnih manjina ili ako se upisuje u škole kojima je osnivač druga pravna ili fizička osoba.

Prije podnošenja zahtjeva za upis u drugu školu, dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole koju je trebalo pohađati na upisnom područja utvrdenom na temelju prebivališta, odnosno prijavljenog boravišta.

Obrasci zahtjeva mogu se dobiti u osnovnoškolskoj ustanovi, a nalaze se i na mrežnoj stranici Ureda državne uprave: www.udu-obz.hr ili se mogu preuzeti osobno u Uredu državne uprave — Službi za društvene djelatnosti — Odjelu za prosvjetu, kulturu, sport i tehničku kulturu ili njegovim ispostavama u Belom Manastiru, Đakovu, Valpovu, Donjem Miholjcu i Našicama.

Za roditelje koji ne upišu dijete u osnovnu školu, sukladno odredbi članka 19. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, propisana je novčana kazna za prekršaj.

Prilažemo popis upisnog područja Osnovne škole Hinka Juhna Podgorač. U slučaju da živite na našem upisnom području, a dijete upisujete u drugu školu, molimo Vas da nam se javite.

« Svibanj 2024 »