Autor: Tajana Tomoković, 4. 9. 2020.

Školska godina koja je pred nama nosi promjene. Nastava je organizirana u skladu s preporukama HZJZ i uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Nastava započinje 7. rujna i za taj dan smo objavili upute. Od utorka 8.rujna molimo pročitati i slijediti upute o organizaciji.

Nastava u popodnevnoj smjeni počinje u 13 sati. PŠ Budimci počinje u 12.30.

Prijevoz autobusom vrijedi kao i prošle školske godine, a nalazi se u lijevom izborniku (Kutak za roditelje / Vozni red)

Učenici nižih razreda (1.-4.) u školu dolaze svaki dan, tj.nastavu će pohađati po modelu „odgojno-obrazovni rad i nastava u ustanovi“.

Učenici viših razreda (5.-8.) nastavu će pratiti po modelu „mješoviti oblik odgojno-obrazovnog rada/nastave (dio u ustanovi dio na daljinu)“. Mješoviti model 3+2 znači da će polovica razreda biti u školi u ponedjeljak, utorak i srijedu dok je ostatak razreda kod kuće na daljinu. Zatim slijedi zamjena. Polovica učenika koja je bila kod kuće, ići će u školu četvrtak, petak, ponedjeljak, utorak i srijedu dok je ostatak razreda kod kuće i prati nastavu na daljinu. Ovim razdvajanjem učenici će u školi moći održavati propisanu distancu pa maske pod nastavom neće biti potrebne.

Molimo slijediti upute:

- prije polaska u školu, molimo roditelje da izmjere temperaturu djeteta i zapišu ju u informativku. Učenici sa temperaturom većom od 37.2°C  ili sa respiratornim problemima ne dolaze u školu.

- u autobusu i na hodnicima učenici nose maske. U učionicama za vrijeme nastave maske nisu potrebne. Svaki će učenik dobiti dvije perive maske. Dok maske ne stignu, molimo roditelje da maske osiguraju za svoje dijete.

- u školu učenici dolaze prema raspredu kako bi se izbjegao kontakt među skupinama. Za svaki je razred označeno na koji ulaz ulaze i izlaze, u kojoj učionici imaju nastavu,  koji sanitarni čvor trebaju koristiti i koji je njihov prostor garderobe.

- po ulasku u školu učenicima će se dezinficirati obuća i ruke. Zatim se preobuvaju, a obuću u kojoj su došli, ostavljaju u vrećici.

-po preporukama HZJZ roditelji mogu doći u školu ukoliko se prethodno najave. Na ulazu u školu se trebaju upisati na listu, dezinficirati ruke i nositi masku.

Roditeljski sastanak za sve roditelje matične i područnih škola održat će se u srijedu, 9.rujna u 17 sati u školskom dvorištu. Sastanak će održati ravnateljica.